A márciusi felmérésben résztvevő alapkezelők: Dialóg Alapkezelő, Erste Alapkezelő, Equilor Alapkezelő, Eurizon (CIB) Alapkezelő, Generali Alapkezelő, Hold Alapkezelő, a K&H alapok kezelője, OTP Alapkezelő. A felmérés március 4-én zárult.
Meddig eshet még a BUX?
Nagyot esett a BUX index az előző havi felmérésünk óta, az orosz-ukrán háború kirobbanásával párhuzamosan, az év eleje óta már több mint 20 százalékos mínuszban áll a hazai részvényindex. A legfrissebb, március eleji alapkezelői felmérésünk válaszai alapján fokozódik a bizonytalanság a kilátásokkal kapcsolatban. Az elmúlt egy évben a hazai alapkezelők válaszai a 3 hónapos kilátásokat illetően változó arányban, de szinte minden egyes felmérés alkalmával két opció között oszlottak meg, vagy 5 és 15 százalék közötti emelkedést, vagy +/- 5 százalékos elmozdulást vártak. Idán márciusban, az ukrán háború kirobbanását követően láthatóan megosztottabbá váltak a hazai alapkezelők.
Bár a legtöbben továbbra is legfeljebb 5 százalékos elmozdulást jósolnak, már van, aki 5 százalékot meghaladó esésre számít a BUX indexben a következő három hónapra, és van olyan hazai alapkezelő is, aki 15 százalék feletti emelkedést vár.
A cikkünk tartalmából
- Elkészítettük rendszeres havi alapkezelői felmérésünket a magyar tőzsde és a forint kilátásairól március elején, és kiértékeltük az eredményeket.
- Bizonytalanságról árulkodik, hogy a mind a forinttal, mind a hazai részvénypiaccal kapcsolatban megosztottabbá váltak a hazai alapkezelők.
- A válaszadók kedvenc részvényei között főként blue chipek szerepelnek ezúttal, az OTP és a Mol papírjait emelték ki a legtöbben.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!