A 2010 és 2019 közötti időszak
A 2010 és 2019 közötti időszak egyértelmű nyertese a FANGAM-részvények voltak, és ez különösen látványos, ha megnézzük a papírok piaci kapitalizációjának alakulását a teljes piachoz viszonyítva. Az évtizedben a FANGAM-részvények összesített piaci kapitalizációja 719 milliárd dollárról 5070 milliárd dollárra emelkedett és súlyuk az amerikai részvénypiacon 6,5 százalékról 14,9 százalékra nőtt. Nem túlzás azt állítani, hogy ezek nélkül a részvények nélkül az elmúlt évtized nem lett volna ilyen erős az amerikai tőzsdéknek. 2020-ban pedig, ahogy beköszöntött a koronavírus-járvány, ezen vállalatok pozíciója még inkább megerősödött - olvasható a professzor blogbejegyzésében.
Kirobbant a covid-járvány
2020 februárja és 2020 augusztusa között, amikor a piacok összeomlottak, majd gyorsan magukra találtak, a FANGAM-részvények piaci kapitalizációja 1390 milliárd dollárral emelkedett, és szinte teljes egészében ezen papírok számlájára írható a részvénypiacok időszaki feltámadása. Akkoriban Damodaran megvizsgálta a részvények árazását, hogy a nagy szárnyalás után mennyire szakadtak el az árfolyamok a fundamentumoktól és akkor azt találta – a saját meglepetésére -, hogy az akkori alacsony kockázatmentes hozamok következtében csak egyetlen részvény tűnt jelentősen túlárazottnak, az Apple. A Microsoft és az Amazon mérsékelten felülértékelt volt akkoriban, a Netflix és a Google közel fair árazási szinten forgott, míg a Facebook alulértékelt volt.
Azóta sok minden történt, változott a gazdasági környezet, számos negyedéves gyorsjelentés napvilágot látott és voltak hírek is, a részvényárfolyamok pedig még tovább emelkedtek.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!