Reformok Kínában
A "Közös Jólét" (Common Prosperity) a Kínai Kommunista Párt alkotmányában rögzített cél. Idén augusztus 17-én Xi elnök megismételte, hogy ez "a szocializmus elengedhetetlen feltétele", és azóta szinte minden politikai diskurzus középpontjába ez a célkitűzés került Kínában. A SocGen alaposan megvizsgálta, hogy pontosan mit takar a Közös Jólét a gyakorlatban, és a bank arra jutott, hogy Kínának ezzel a politikai irányvonallal az a célja, hogy mérsékelje a strukturális növekedés lassulását a termelékenységet erősítő és a relatív társadalmi egyenlőség javítását célzó politikákkal.
Persze ez társadalmi és politikai szempontól is rengeteg kérdést felvet, de a részvénybefektetők számára csupán két dolgot jelent:
- Egyrészt, az országba történő stratégiai befektetés a politikai döntéshozók azon képességén múlik, hogy Kínát a következő 15 évben magas jövedelmű országgá tudják-e tenni.
- Másrészt, az ágazati allokációt újra kell gondolni, ami azt is jelenti, hogy a kínai belföldi piacon egyre több befektetési lehetőség merülhet fel.
Néhány gondolat a SocGentől a Közös Jólétről általánosságban:
Miről szól még a cikk?
- Mutatunk egy szektorok szerinti bontást, amiből jól látszik, hogy mely ágazatok lehetnek a Közös Jólét nyertesei és vesztesei.
- Bizonyos feltételek mellett leszűrésre kerül az MSCI China és a CSI 300 összesen több mint 900 részvénye csupán 30-ra.
- Bemutatjuk, hogy mely részvények lehetnek kínai reformok legnagyobb nyertesei.
- Megnézzük, hogy a részvénykosár a CSI 300-hoz képest hogyan teljesített az elmúlt időszakokban, illetve mutatószámok alapján hogyan van árazva.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!