Az amerikai tőzsdék az elmúlt hetekben ismét visszatértek a napi szintű csúcsdöntéshez és ahogyan az lenni szokott, egyre több piaci szereplő várja, hogy mikor jön egy jelentősebb korrekció és ami talán még ennél fontosabb: sokan az latolgatják, hogy meddig fog tartani az esés, ha végül bekövetkezik.
Persze kristálygömbje csak nagyon keveseknek van és azok sem feltétlenül a tőkepiacokkal foglalkoznak, de a Real Investment Advisorshoz tartozó Lance Roberts összeállított egy kiváló aggregált hangulatindikátort, ami azt mutatja, hogy jelenleg az amerikai részvénypiaci hangulatot az extrém kapzsiság jellemzi. Nem csak, hogy túlfeszített optimizmus, de extrém szintű túlértékeltség is megfigyelhető egy olyan piacon, ami ráadásul kifejezetten túlvett is. Roberts legfrissebb anyagában amellett érvel, hogy a piac visszahúzásának szempontjából egy releváns cél lehet az S&P 500 200 napos mozgóátlaga.
Az erősen kvantitatív megközelítésben gondolkodó John Hussman ezzel szemben az állítja, hogy az előbb említett faktorok önmagukban nem elegek ahhoz, hogy megállítsák a száguldó bikapiacot. Hussman múlt héten az írta, hogy 2017 végén úgy alakították a kereskedési gyakorlatunkat, hogy a „túlértékelt, túlvett, túl optimista” extrém helyzetekre adott pesszimista válaszunk attól is függjön, hogy az általuk figyelt piaci mérőszámok, hogyan kezdenek el torzulni vagy divergálni. A szakember szerint jelenleg is látható ez a fajta torzulás,
Miről szól még a cikk?
- Érik már egy tőzsdei esés, de meddig tarthat?
- Túlzott optimizmus egy túlértékelt és túlvett piacon.
- Bizonyos mérőszámok alapján soha nem voltak ennyire drágák a részvények.
- Érdemes figyelni a tech szektorra, mert kiemelten fontos lehet.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!