A felmérésben résztvevő alapkezelők: Accorde Alapkezelő, Dialóg Alapkezelő, Erste Alapkezelő, Equilor Alapkezelő, Generali Alapkezelő, Hold Alapkezelő, OTP Alapkezelő, Raiffeisen Alapkezelő.
Az erős novembert követően decemberben is szépen emelkedett a BUX, így az év utolsó két hónapjában több mint 30 százalékkal került feljebb az index. Ennek köszönhetően a koronavírus-járvánnyal sújtott tavalyi évet „csak” 8,6 százalékos csökkenéssel zárta a budapesti tőzsde indexe.
BUX értékének alakulása
2021 jól indult a világ tőzsdéin. Emögött az áll, hogy több bizonytalansági tényező is megszűnt az év végén, megszületett egy új pénzügyi mentőcsomag az Egyesült Államokban hosszú huzavona után, elkezdődött a koronavírus-vakcinák engedélyezése és az oltási folyamat, illetve pont került a Brexit-megállapodásra is. A kérdés, hogy meddig tart ki ez a lendület?
A cikkünk tartalmából
- Elkészítettük a január eleji alapkezelői felmérésünket
- Mit várnak a hazai alapkezelők a BUX indexre 3 hónapos és 12 hónapos időtávon?
- Az alapkezelők kedvenc és legkevésbé kedvelt magyar részvényei
- Mi lesz a forinttal?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!