Miért volt szükség ezekre a változtatásokra?
Röviden és tömören az Apple miatt volt szükség ezekre a változásokra. Pontosabban azért, mert ma lép életbe az Apple 4:1 arányú részvényfelaprózása, amely miatt a részvények ára is negyedére csökken, így a tech cég súlya, és egyben a technológiai szektor aránya is csökken az árral súlyozott indexben. A split miatt a tech részvények aránya 27,6 százalékról 20,3 százalékra csökkent volna, azonban a Salesforce bekerülésével 23,1 százalékra módosul Howard Silverblatt, az S&P Dow Jones Indices szenior indexelemzője szerint.
A Dow-t azért hozták létre, hogy az amerikai részvénypiac csúcsát reprezentálja. A Salesforce az Exxon Mobile helyére érkezik, így nem csak, hogy a technológiai szektor aránya nő az indexben, de magának a szektornak a diverzifikációja is, hiszen a Salesforce egy teljes mértékben felhőalapú szolgáltatásokat nyújtó cég. Amikor arról kellett dönteni, hogy mely céget kellene a Salesforce-ra cserélni, akkor egy energia részvény tűnt az egyértelmű választásnak – mondta Silverblatt. A döntés mögött a CNBC-s Jim Cramer szerint az állhat, hogy az Exxon sokkal inkább a „régi gazdaság” motorját képviselte: az olaj- és gázipari szektort. Ezzel szemben a Salesforce az „új gazdaság” egyik motorja.
A Salesforce árfolyama 66,7 százalékkal került idén feljebb.
Miről szól még a cikk?
- Miért pont Salesforce, Amgen, és Honeywell?
- A Dow és az S&P 500 közti szakadék, amely jelentősen elmélyült idén.
- Mit jelentenek a mostani változások az ETF befektetőkre nézve?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!