A felmérésben résztvevő alapkezelők: Allianz Alapkezelő, CIB, Dialóg, Diófa, Erste Alapkezelő, Equilor Alapkezelő, Generali, Hold Alapkezelő, K&H Alapkezelő, MKB, OTP Alapkezelő.
Merre mehet a magyar tőzsde?
A nagy márciusi tőzsdei esések után áprilisban és májusban is emelkedtek a világ vezető részvényindexei, az erősödés június elején is folytatódott, azonban a hónap második felére megtorpant a részvénypiacok emelkedése, bár érdemes kiemelni, hogy a Nasdaq Composite júniusban többször is új történelmi csúcsokon tudott zárni. A hazai részvényindex is erősödéssel vágott neki a júniusnak, a hónap második felében azonban a BUX sem találta az irányt, majd június végéhez közeledve a magyar tőzsde is lejjebb került, a BUX végül mérsékelt, 0,16 százalékos eséssel fejezte be a hónapot.
BUX értékének alakulása
Az alapkezelői felmérésünkben résztvevő profi befektetők 73 százaléka várta azt ebben a hónapban, hogy a BUX a mínusz 5 és plusz 5 százalékos sávban mozog majd 3 hónapos időtávon, míg az általunk megkérdezett alapkezelők 18 százaléka várt nagyobb, 5 és 15 százalék közötti emelkedést rövid távon. A felmérésben résztvevő alapkezelők 9 százaléka azonban pesszimista, ők 5 és 15 százalék közötti esést vártak a magyar tőzsdén 3 hónapos időtávon.
A Portfolio júliusi alapkezelői felméréséből kiderül:
- Hogy melyik hazai blue chipért rajonganak most a hazai alapkezelők.
- A profik egy része hosszabb távon emelkedést vár a magyar tőzsdén.
- Mi vár a forintra? Elárulták a profi befektetők.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!