Hihetetlen, mit gondolnak az európaiak a kereskedelemről
Uniós források

Hihetetlen, mit gondolnak az európaiak a kereskedelemről

Portfolio
Az európaiak nagyra értékelik a nemzetközi kereskedelem által nyújtott előnyöket, például a szélesebb fogyasztói választékot és a megfizethetőbb termékeket. Nem is meglepő módon az EU-s állampolgárok több mint 60 százaléka pozitív dolognak tartja ezt.

Tízből több mint hat európai úgy véli, hogy a nemzetközi kereskedelem előnyös a számára – derül ki a most közzétett Eurobarométer-felmérésből, ami növekedést jelent a legutóbbi, 2019-ben végzett kutatáshoz képest. A január 12. és 2024. február 4. között végzett felmérésben több mint 26 000, különböző társadalmi és demográfiai csoportokból származó válaszadó vett részt az összes uniós tagállamban.

A felmérés eredményei szerint az európaiak nagyra értékelik a nemzetközi kereskedelem által nyújtott előnyöket, például a szélesebb fogyasztói választékot és a megfizethetőbb termékeket. Az EU globális kereskedelemben betöltött szerepe is nagy támogatottságot élvez: az európaiak 74%-a egyetért azzal, hogy az EU hatékonyabban védi a tagállamok kereskedelmi érdekeit, mint a tagállamok önállóan.

Az uniós polgárok 82%-a úgy véli továbbá, hogy a nemzetközi kereskedelmi szabályok szükségesek az egyenlő versenyfeltételek fenntartásához. Az EU-ba vetett bizalom, hogy az unió átláthatóan és nyíltan folytatja kereskedelempolitikáját, szintén jelentősen megnőtt, ami azt jelzi, hogy az államszövetség lakossága egyre jobban bízik abban, hogy az EU képes eligazodni az egyre összetettebbé váló globális kereskedelmi környezetben.

Arra a kérdésre, hogy mi a legfontosabb oka annak, hogy az EU a kereskedelempolitikát alkalmazza az EU-n kívüli országokkal folytatott kereskedelem előmozdításán kívül, a fogyasztók egészségét és biztonságát tartották a legfontosabbnak. A polgárok azt is elvárják, hogy az EU kereskedelempolitikája védje az egészséget (35%), a nemzetbiztonságot (27%) és az érzékeny technológiákat (18%). Ez a tendencia arra utal, hogy a polgárok tudatában vannak annak, hogy a kereskedelem fontos szerepet játszik a tágabb értelemben vett gazdaságbiztonságban, és támogatják az uniós kereskedelempolitika egyik fő célkitűzését, az asszertivitást.

Az Eurobarométer-felmérés eredményei az új Európai Bizottság alatt az EU kereskedelempolitikájának jövőjéről szóló viták alapjául szolgálnak. A felmérésből kiderül, hogy az európaiak élénken érdeklődnek a kereskedelempolitika szélesebb körű társadalmi előnyökre való felhasználása iránt, és kritikusan tudatában vannak a geopolitikai feszültségek által támasztott stratégiai szükségszerűségeknek.

Címlapkép forrása: Getty Images

SPB Blog

Új certifikát akár évi 10%-os hozammal!

Gyors befektetés 100%-os tőkevédelemmel! Bemutatjuk az új Fast Trigger certifikátot, amelynek a legnagyobb előnye a rövid időn belüli magas hozam lehetősége. Ha a mögöttes eszközök mindöss

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nemzetgyűlési választások: hatalmas győzelmet aratott Le Pen pártja, Macron súlyos vereséget szenvedett
Sustainable World 2024
2024. szeptember 4.
Private Health Forum 2024
2024. szeptember 26.
Future of Finance 2024
2024. szeptember 17.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
2024. szeptember 18.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Infostart.hu Infostart.hu

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Díjmentes előadás

Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez

Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.

Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Ez is érdekelhet
EU-németország-hadsereg-eu-csúcs-kötvénykibocsátás-hadseregfejlesztés-eurókötvény-védelempolitika