A csütörtöki döntés kulcsfontosságú
December 2-án, azaz csütörtökön hozza nyilvánosságra az Európai Bíróság főtanácsnoka azt az indítványt, amely arról szól, hogy milyen döntést javasol a bíróságnak a jogállamisági rendeletről szóló perben.
Frissítés!
Csütörtökön meg is jelent az indítvány, amely arra tesz javaslatot a Bíróságnak, hogy utasítsa el a magyar és lengyel felperes keresetét, mert az uniós szerződéssel összhangban lévőnek látja a jogállamisági rendeletet, amely a 7-es cikk eljárástól különböző, költségvetési fókuszú eljárás, így nem jön létre párhuzamosság, védi a végső kedvezményezetteket, és világosan rögzíti, hogy milyen ügyekben lehet felhasználni, ezért jogbiztonságot is teremt.
A rendelet az uniós pénzekkel kellően szorosan összefüggő jogállamisági ügyekben ad szankciós lehetőséget az Európai Bizottság kezébe a tagállamokkal szemben. A főtanácsnoki indítványt nem köteles elfogadni a bíróság, de a gyakorlat azt mutatja, hogy nagyon gyakran, az esetek döntő többségében az indítvánnyal összhangban lévő ítéletet hoz a bíróság.
Miről szól ez az elemzés?
- Összefoglaljuk, hogy milyen menetrend várható a következő hónapok során a jogállamisági rendelettel összefüggésben Magyarországon.
- Bemutatjuk a Morgan Stanley által vázolt alapeseti és három kockázati forgatókönyvet az EU-pénzek folyósításában és azt is felvázoljuk, hogy ezek milyen súlyú gazdasági következményekkel és láncreakciókkal járnának.
- Saját információink alapján jelentősen árnyajuk a képet, azaz konkrét esetek segítségével rávilágítunk arra, hogy az uniós pénzek esetleges felfüggesztéséhez milyen okok vezethetnek el.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!