A tehetetlenség leküzdésére jött egy erős javaslat
A jogállamiság és az EU-pénzek összekötésének tervéről már évek óta írunk, és látszólag parttalan ideológiai vitákról van szó, de ez nem így van, mert az EU alapszerződésének 2. cikke leírja a jogállamiság alapfeltételeit, illetve az EU Alapjogi Chartájának 47. cikke külön is rögzíti a független bírósági rendszer szükségességét is.
Azzal, hogy a minap az éles magyar-lengyel ellenkezés ellenére 20 tagállam már megegyezett egy közös tárgyalási alapban,
most már igazán nagy a tétje a vita kifutásának, ugyanis a következő 7 évi összes brüsszeli kifizetés elindulásáról és feltételeiről van szó.
Miről szól ez az elemzés?
- Az EU-pénzek és a jogállamiság feltételrendszerének összekötése régi vitapont, de most már igazán nagy tétje van.
- Bemutatjuk a három kulcsfontosságú dokumentum idevágó pontjait, hiszen ezen mondatokon múlik, hogy indul-e esetleg EU-pénzes szankció Magyarország, vagy Lengyelország (vagy bármely tagállam) ellen.
- A bonyolult helyzetből felvázolunk két lehetséges kiutat is, amely a 2021 utáni itthoni EU-pénzek felhasználását érdemben érintheti.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!