Magyarországon volt messze a legmagasabb a villamos energia ára az Európai Unióban a közepes és nagyvállalati fogyasztók körében 2023 első felében, és a gázáraknál is kirívó volt a helyzet több fogyasztói sávban. Mindez jelentős költségoldali versenyképességi hátrányt okozott sok cégnek, így továbbra is kiemelten fontos beszélni a vállalatok áram- és gázbeszerzési lehetőségeiről, a szerződéses keretekről, azok potenciális kockázatairól, továbbá az energiaárak várható alakulásáról és a fedezési stratégiákról.
A legolcsóbb energia az, amit nem fogyasztunk el, így meg sem kell termelni, vagy vásárolni – éppen ezért a tudatos energiafelhasználásnál arról is beszélni kell, hogy a vállalatok milyen optimalizáció, digitalizációs megoldásokkal, illetve energiahatékonysági beruházásokkal tudják mérsékelni az energiafelhasználásukat. A tudatos vállalati energiamenedzsment azonban még ennél is többről szól, hiszen átfogóan vizsgálja az energia termelésének, felhasználásának és beszerzésének rengeteg kérdését, amelyekről mind szó lesz rendezvényünkön.
Hogyan alakul a vállalat következő évekbeli energiafelhasználása és a rövid távú fogyasztói profilja az energiahatékonysági beruházások tükrében? Hogyan érdemes megtervezni a vállalat energiaigényének kielégítését saját naperőművi termelésből, tároló segítségével, és hogyan érdemes a fennmaradó igényt beszerezni, illetve a felesleges energiát értékesíteni? Az energiaközösségek és az aggregátorok hogyan tudnak segíteni ezeknek a lehetőségeknek és kockázatoknak a kezelésében? Az energiafelhasználás optimalizálása és a keresletoldali válasz milyen következményekkel és előnyökkel jár? Az energiabeszerzés során fix áras, vagy indexált, esetleg vegyes áras áram- és gázszerződést érdemes kötni, és milyen fizetési és átvételi feltételekre kell figyelni? Kinek és milyen körülmények között érdemes inkább rövid távú, vagy inkább hosszú távú áramvásárlási szerződést kötni? A zöldítési célok eléréséhez és a vevői igények teljesítéséhez hogyan tudnak segíteni a megújuló energiás beruházások, illetve a származási garanciák és mire kell figyelni a greenwashing elkerüléséhez?
Rengeteg égető kérdés, amelynek válaszai mind közelebb visznek az energiabeszerzés- és felhasználás optimalizálásához, és a tudatos energiamenedzsment eléréséhez. Szakmai konferenciánk ebben kíván segítséget nyújtani a gyakorlati tapasztalatok összegyűjtésével.