Immáron negyedik alkalommal rendezzük meg a bankszektor, az IT-szektor és a fintech cégek egyik legfontosabb szellemi műhelyéül szolgáló Banking Technology konferenciánkat, ahol a bankok digitális transzformációjával, a szektor legfontosabb üzleti és technológiai fejlesztési irányairól van szó.
Megérkezett a piacra a Revolut, a TransferWise és a többi kisebb, de gyorsan növekedő challenger, amely a magyar bankok ügyfeleire pályázik, miközben a bigtechek, az Amazon, a Facebook, a Google és a kínai fintech óriások is bejelentkeztek a pénzintézeti bevételekért. A bankszektoron belüli verseny is éleződik, miképpen állhatnak helyt a profitért zajló harcban a bankok? Hol segíthet ebben a digitalizáció?
2019-ben legalább egy újabb magyar nagybank kezdi meg az alaprendszere cseréjét, de nem kizárt, hogy még több bank követi az első fecskék példáját. Hatalmas méretű és költségű, kockázatos projektről van szó, melyet azonban már nem sokáig halaszthat a legtöbb bank. Belekezdenek a több éves gigaprojektekbe?
Mindeközben szeptember 14-én élesedik a PSD2 szabályozás, vajon tényleg beváltja az ígéretét az uniós irányelv, és rámozdulnak a fintechek a banki bevételekre? Vagy itthon csak a banki partnerekkel életképesek a fintech startupok?
Az év egyik nagy kérdése az is, hogy a jövő márciusra halasztott azonnali átutalási rendszer miatt eleve túlterhelt banki informatikai részlegeken jut-e erő, pénz és idő új fizetési módozatok kidolgozására is?
A fintech ökoszisztéma Magyarországon is szépen fejlődik, egyre több sikeres startup nő fel itthon, melyek támogatják és felforgatják a bankok piacát. Kik lesznek a befutók?