A gyárakban rendelkezésre álló munkaerő feszített tempóban, csúcsteljesítményen pörögve dolgozik, a hagyományos HR és folyamatszervezési eszközökkel a hatékonyságukon már nem lehet tovább javítani. Azonban a digitalizáció és az új technológiák segítségével az emberi munkavégzés hatékonysága tovább javítható, ebben segíthet a kiterjesztett valóság, a kollaboratív robotok, az emberi erőt megsokszorozó manipulátorok.
A modern gyárakban terjed a kiber-fizikai rendszerek alkalmazása, amikor a gyártás a virtuális térben és a fizikai valóságban, egymással párhuzamosan zajlik, ezáltal nyomon követhető, azaz valós idejű adatok alapján kontrollálható a gyártás minden apró mozzanata. A kibertérben real time látható és modellezhető a gépek működése, monitorozható a gyártott termékek minősége, a karbantartások tervezhetővé válnak, a nem várt leállások elkerülhetők.
Az új technológiák és a digitális eszközök használata képzést és motivációt igényel a szervezetben, hogyan érdemes ezt a folyamatot menedzselni? Az agilis transzformáció hogyan változtatja meg a gyártóvállalatok mindennapi működését? Hol tart a magyar gyártóipar digitalizációban nemzetközi összehasonlításban? Minderről az ipar 4.0 trend bölcsőjében, Németországban megrendezett Hannover Messe c. nemzetközi ipar 4.0 rendezvény legfontosabb üzenetei mentén beszélgetnek a vezető magyar gyártóvállalatok felsővezetői a Microsoft szakmai gondozásában.
A részvétel Támogatóinknak köszönhetően ingyenes, de regisztrációhoz kötött!