Most őszintén, kell nekünk, hogy a cégünk ügyes-bajos dolgai mellett még az irodai környezet kialakításával is foglalkozzunk? Igen, kell. Nagyon kell. A tudatos munkakörnyezet megtervezése jóval többről szól, mint egy jól átgondolt dizájnról az irodában, szép bútorokról és vidám színekről. A cél érdekében egy sokkal komplexebb átalakításra van szükség, beleértve a technológia háttért, az IT-s rendszereket, az eszközöket, a munkahelyen elérhető szolgáltatásokat, vagy akár egy megfelelően kialakított közösségi teret az irodában, ahol az életünk nagy részét töltjük. A cél pedig nem más, mint hogy elégedettséget és hatékonyságot növeljünk a már meglévő kollégáknál, a leendő csapattagokkal pedig tudassuk, hogy megéri minket választani, hisz minden támogatást meg fognak kapni ahhoz, hogy jók legyenek abban, amit csinálnak.
A hatékonyság növelése az agilis munkavégzéssel kezdődik, ehhez azonban egy egész szervezeti átállás szükséges, ami nem egyszerű folyamat. A dolgozók elégedettségének a növelése rengeteg tényezőből tevődik össze, lehet például ennek az egyike a home office bevezetése, ahhoz azonban, hogy ez mindkét oldalról eredményesen működjön elengedhetetlen egy technológiai háttér és egy letisztult követelményrendszer, amiben mindenki tudja, hogy mit csinál a másik, ha éppen nem is ül ott mellette. A leendő munkavállalók megnyerése szintén többtényezős kihívás, az Y és főként a Z generáció körében az új hívószavak élvonalában a zöld, a környezettudatos és a fenntartható áll. De, óva intenénk mindenkit attól, hogy azt higgye egy növényekkel telerakott közösségi tér miatt lesznek elégedettek a dolgozók és emiatt jönnek majd újak. Nem, amiről itt szó van, hogy mit mutat meg magából a cég, mit fejez ki egy saját profilra szabott, tudatosan kialakított irodaházzal, illetve munkakörnyezettel, és ezzel tudnak-e azonosulni a dolgozók.
A lényeg, hogy a cég megtalálja azt az összképet, amit szeretne közvetíteni a meglévő és a leendő kollégáinak és ezt a tudatosságot beépítse az irodájába is. Ezer féle megoldás létezik a tematikában, a funkcionalitásban, a felszereltségben, a technológiai háttérben, az épületüzemeltetésben, vagy a berendezésben, ami finoman szólva is hatalmas útvesztő. De éppen ebben nyújt segítséget a Big Office Day, ami új megközelítésből foglalkozik a cégek, mint bérlők igényeivel, a fejlesztők elé állított új elvárásokkal, a tanácsadók fókuszterületeivel, designerek és belső építészek, vagy munkakörnyezet tervezők ötleteivel.
Mindezen területek szakértőit azzal a céllal hívtuk össze az ingyenesen látogatható Office Stage programjába, hogy az előadásokkal és panelbeszélgetésekkel abban a bizonyos útvesztőben segítsük elérni, hogy a munkavállalók valós hatékonyságnövekedéssel, eredményesebben és elégedetten dolgozhassanak. Azok, akik 1 éve, vagy akik már 10 éve tartoznak a csapathoz, és természetesen a jövőbeli kollégák is.
Minden, ami iroda – ez lesz a Big Office Day november 20-án!