A globális vagyonkezelési piac egyik legdinamikusabban fejlődő szegmensét alkotják a
wealth management szolgáltatások, az iparág világszerte kiugró növekedést és erőteljes nyereségeket ér el még a legzordabb piaci környezetben is. Hazánkban a jelentős piaci potenciálnak köszönhetően a középpontban az új ügyfelek megszerzése áll, ugyanakkor a szolgáltatások színvonala érezhetően közelít a nyugat-európai piacokon elfogadott minőséghez.
A konferenciáról a lakasportal.hu készített videótudósítást:A videó elindulása böngészőtől függően pár másodpercet igénybe vehet.
A wealth management természetesen nem létezhet a mögöttes vagyonkezelői tudás, a piacok ismerete nélkül, ezért konferenciánkon igyekszünk széles betekintést nyújtani a modern vagyonkezelés legújabb fejlesztéseibe, a változó piac kihívásaira adott vagyonkezelői válaszokba is. A hedge fundok, illetve stratégiáik mind fontosabb szerepet játszanak a portfóliókban - legyen szó akár magán-, akár intézményi befektetőkről -, hasonlóan a legkülönfélébb stratégiákat kiszolgáló származtatott struktúrákhoz, aminek egyértelmű jele, hogy már szabványosított termékek formájában is mind szélesebb befektetői réteg számára válnak elérhetővé.
A termékfejlesztés dinamizmusa a terméket a fogyasztóhoz eljuttató disztribúciós utak szerepét is felértékeli, legyen szó akár hagyományos banki, privátbanki értékesítésről vagy független pénzügyi közvetítők, illetve elektronikus csatornák alkalmazásáról. A legtehetősebb ügyfeleknek sem kell már a korábban csak külföldön elérhető megoldásokat keresniük, hiszen a progresszíven fejlődő hazai piacon a befektetési termékek széles palettája mellett már olyan speciális szolgáltatások is elérhetők, mint a klasszikus private banking piacokról ismert generációkon átívelő vagyontervezés különféle módjai.
A hazai vagyonkezelési szakma színe-javát összehozó rendezvényen foglalkoznunk kell a legnagyobb intézményi szegmenssel, a nyugdíjpénztárakkal is. A választható portfóliók bevezetése korábban soha nem látott kérdéseket - a részvénykitettség drasztikus emelése, a benchmarkok kiválasztása, funkciója - vet fel a nyugdíjpénztári vagyonkezelésben, amelyek megválaszolásához a különféle nyugdíjrendszerek nemzetközi tapasztalatait is jól ismerő szakértők visznek minket közelebb.
Célközönség:
Konferenciánk hasznos ismeretekkel szolgálhat
1. privátbanki, privát portfóliókezelési szolgáltást nyújtó pénzintézeteknek,
2. befektetési alapkezelőknek,
3. független pénzügyi tanácsadóknak,
4. nyugdíjpénztáraknak és más intézményi befektetőknek és
5. befektetési termékek, szolgáltatások disztribúciójában résztvevő intézményeknek.
Konferenciáink nem csupán új szakmai ismeretek megszerzésére nyújtanak lehetőséget, de kitűnő alkalmat teremtenek magas szintű networking-re, új szakmai kapcsolatok kialakítására. Szándékaink szerint nem egyszeri rendezvényeket, hanem évről évre visszatérő, a piac változásaira reagáló, interaktív nemzetközi fórumokat szervezünk.
Előadóink gondolatai a konferencián elhangzó témákhoz:
"A MiFID irányelv 2007. év végétől történő alkalmazása számos változást generál a tőkepiaci folyamatokra. Ezen változások azonban nem csak hazai, hanem nemzetközi szinten is kérdéseket vetnek fel a piaci folyamatok irányára vonatkozóan.
Milyen hatásokkal jár a koncentrációs szabályok megszűnése?
Van-e esélyük a tőzsdéknek a túlélésre?
Hozott-e újdonságot az új transzparencia előírások bevezetése?
Az új befektetővédelmi és ügyféltájékoztatási szabályok által indukált kihívások."
Sudár Gábor, PSZÁF
További információ:
Tartalmi kérdésekben: Somi András, szakértő, tel.: 428-9062, e-mail: somi@portfolio.hu,
Szponzorációs lehetőségek: Agócs Balázs, értékesítési igazgató, tel.: 327-4088, e-mail: agocs@portfolio.hu,
Szervezés, jelentkezés: Benkő András, konferenciaszervező - rendezvénymenedzser, tel.: 327-4086, e-mail: benko@portfolio.hu.