A KONFERENCIA TÉMÁJAA jelentős vagyonnövekedést és tekintélyes hozamokat hozó bőséges esztendők után a vagyonkezelők szinte minden szegmensben a piac szűkülésével és
speciális kihívásokkal szembesülnek, legyen szó akár intézményi vagyonkezelésről vagy magánszemélyeknek nyújtott portfólió-kezelésről, befektetési termékekről. A pénzügyi piacokon korábban érvényes törvényszerűségek átmenetileg felborultak, így speciális tudás nélkül minden korábbinál nehezebb
kiemelkedő vagyonkezelési teljesítményeket elérni.
A befektetési döntések mellett a megváltozott piaci környezet a
termékfejlesztést is új kontextusba helyezte, az elmúlt évek folyamatos és széleskörű innovációját követően a fókusz sokkal inkább a befektetők megtartására, a válság során drasztikusan
megváltozott kockázatvállalási kedvhez igazodó termékek kialakítására tolódott, és különös hangsúly került a rendszerben felmerült speciális kockázatok kezelésére is.
A bankszektor nehéz helyzete emellett a hagyományos értékesítési csatornák működését is megnehezíti, a helyettesítő termékek közötti verseny pedig érezhetően élesebbé vált, komoly kihívás elé állítva a vagyonkezelési termékek
disztribúcióját. A bizonytalan piaci helyzetben ráadásul megnőtt az igény a
megbízhatóan minőségi termékekiránt az
intézményi ügyfelek körében, az értékesítés kulcsfontosságú támogatójává léptetve elő a független alapminősítéseket, a magánügyfelek körében pedig ráirányítva a figyelmet a hagyományosan is a bizalomra épülő
private banking jellegű szolgáltatásokra.A tavalyi Wealth Management konferenciáról a lakasportal.hu készített videótudósítást:A videó elindulása böngészőtől függően pár másodpercet igénybe vehet.
AZ ESEMÉNY LEGFONTOSABB PARAMÉTEREI:
Dátum: 2009. június 11. (9.00-17.30)
Helyszín: Hotel Intercontinental, Budapest
(1052 Budapest, Apáczai Csere János u. 12-14.)
Szálloda információ, térkép és elhelyezkedés
• Várható részvétel: 150-180 fő
• A konferencia nyelve: magyar, angol (szinkrontolmácsolással)
CÉLKÖZÖNSÉG:
Konferenciánk hasznos ismeretekkel, kapcsolatteremtési lehetőségekkel szolgálhat
1. privátbanki, privát portfóliókezelési szolgáltatást nyújtó pénzintézeteknek,
2. befektetési alapkezelőknek,
3. független pénzügyi tanácsadóknak,
4. nyugdíjpénztáraknak és más intézményi befektetőknek
5. befektetési termékek, szolgáltatások disztribúciójában résztvevő intézményeknek.
Konferenciáink nem csupán új szakmai ismeretek megszerzésére nyújtanak lehetőséget, de kitűnő alkalmat teremtenek magas szintű networking-re, új szakmai kapcsolatok kialakítására.
KEDVEZMÉNYEK:
• 10% kedvezmény két fő jelentkezése esetén
• 20% kedvezmény három vagy több fő jelentkezése esetén
Előadóink gondolatai a konferencián elhangzó témákhoz:
"Open-ended real estate funds - a stable investment alternative in economic difficult times"
Enno Kühn Client Portfolio Management/Product Development, Credit Suisse Asset Management Immobilien KAG
"A válság a nyugdíjcélú megtakarításokat sem hagytak érintetlenül. De vajon lehet-e meg embereket hosszabb távú megtakarításokra bírni? Miért védi a legtöbb szabályozás a nyugdíjcélú megtakarításokat?."
Erdős Mihály, főigazgató-helyettes, PSZÁF
"A befektetési alap piac működését, fejlődését a törvényi keretek mindig is alapvetően befolyásolták, Magyarországon csakúgy, mint Európa más országaiban. Magyarországon a legutóbbi átfogó változás 2002-től lépett hatályba, ennek köszönhető, hogy ma vannak alapokba fektető alapok, különböző garantált és tőkevédett konstrukciók, index-követő alapok, származtatott alapok, illetve az ingatlanalapok korábbi látványos fejlődését is elősegítették az új keretek. Ezek az alapok ma a piac több, mint 40 %-át teszik ki. Napjainkra ismét előtérbe került egy átfogó módosítás iránti igény, mely elsődlegesen a hazai szakma nemzetközi versenyképességének javítását lenne hivatott szolgálni a közép- és hosszú távú megmaradás érdekében."
Temmel András, főtitkár, BAMOSZ
"2008 a globális wealth management annus horibilisa volt. Várható azonban, hogy akár egy elhúzódó makroválság ellenére is a mi régiónk vagyonkezelési piaca egy relatíve gyors gyógyulást fog mutatni. Ezt elsősorban az alacsony penetráció és a várható megtakarítási trendek összjátéka okozhatja."
Dr. Dietz Miklós, CFA Partner, McKinsey & Company
"A hazai pénztári vagyonkezelési piaci valószínűleg legrosszabb évét zárta 2008-ban. A nyugdíjpénztári szektorban korábban nem volt jellemző a negatív hozam, ráadásul 2008-ban a veszteség mértéke is jelentős volt. Nagy kérdés, hogy a gyenge teljesítményt tudja-e a hazai pénzügyi kultúra a helyén kezelni, vagy az könnyen felpuhíthatja a nyugdíjpénztári rendszert és az öngondoskodás fontosságát."
Gaál Attila, vezérigazgató, Aon Tanácsadó és Pénztárszolgáltató Zrt.
"Gondolkozz globálisan - cselekedj helyi szinten. Úgy gondoljuk, hogy a globális befektetés helyi hangsúlyokkal kombinált globális jelenlétet igényel. Az Alap a befektetők számára a helyi alapkezelőink legjobb ötleteihez kínál hozzáférést. Ezek a menedzserek a régióikban működnek és ezekre összpontosítanak. Önállóan alakíthatják a portfólióikat olyan régiós részvényekből, amelyek átlag feletti növekedési lehetőségekkel bírnak."
Dr. Ercsey Szabolcs, Sales Manager, Franklin Templeton Investments Poland
"2008 novembere óta már a magyar pénzpiaci, kötvény és részvényalapokról is rendelkezésre áll egy független, kvantitatív külső minősítés. Bár az azonos típusú alapok éves teljesítménye között akár 4%-os eltérés is lehet, és a minősítés jobban jelzi előre a jövőbeli hozamot, mint a múltbeli hozam, eddig a minősítésnek még nem volt "piacformáló" hatása. A magánszemély ügyfelek visszajelzése azonban egyöntetűen pozitív, és a befektetési disztribúciós csatornák is fokozatosan nyílnak, így középtávon a magyar piacon is várható a minősítés alapú alapválasztás terjedése."
Dr. Radnai Márton, vezérigazgató, Ramasoft Adatszolgáltató és Informatikai Zrt.
"A tavalyi év második felében globálissá váló pénzügyi és gazdasági válság bebizonyította, hogy a passzív vagyonkezeléssel, a különböző referenciaindexek követésével legjobb esetben is csak a piaci átlagnál kevésbé rossz hozamokat lehet produkálni. Elég csak a tavalyi nyugdíjpénztári hozamokra gondolni. Előadásomban arra keresem a választ, miért kiemelt jelentőségű napjainkban a vagyonkezelési stratégiák közötti diverzifikáció, hogyan lehet a nemzetközi pénz- és tőkepiacok zuhanása idején is, a nagyobb esések kivédésével, kiemelkedő vagyonkezelési teljesítményeket elérni, és hogyan tudott tizenegy hónap alatt 20% körüli hozamot produkálni a vagyonát meghétszerező Generali Abszolút Hozam Származtatott Alap."
Pillár Zsolt, befektetési igazgató, igazgatósági tag, Generali Alapkezelő
"The process of due diligence is important as it assesses whether a Fund House has the internal resources and processes to effectively manage investor's funds. It attempts to identify those Asset Management companies and mutual funds which satisfy some prespecified standards of quality. Citi has an open architecture for the distribution of mutual funds and the process of due diligence plays a crucial role in indentifying those Fund Houses and funds that satisfy our internal requirements for the benefit of investors."
Nitin Ramdaursingh, Mutual Funds Analyst, Citibank (London)
"With increased focus on the need for investors to be better informed and to understand the products they are selecting, there is increasing demand for qualitative fund research to support the due diligence process. Guy Boden from Standard & Poor’s Fund Services will describe the process behind S&P’s qualitative fund management ratings and will also summarise a Cambridge University study commissioned by S&P examining the difference between rated funds and not rated funds on fund flows and performance."
Guy Boden, Head of Fund Research, Standard & Poor's Fund Services
"The evolution of global equity markets and institutional investment processes over the past few years and the severe market dislocation of 2008 are leading to increased demand for innovative tools to measure market performance and manage portfolio risk. In this talk, we examine some of the recent innovations in equity indices and risk models, including the introduction of Frontier Market indices, thematic and strategy indices, new generation risk models, and tools for extreme risk management."
Dimitris Melas, CFA Executive Director & Head of Applied Research EMEA, MSCI Barra
TOVÁBBI INFORMÁCIÓ:
Tartalmi kérdésekben: Somi András, szakértő, tel.: 428-9062, e-mail: somi@portfolio.hu,
Szponzorációs lehetőségek: Agócs Balázs, vezérigazgató-h./értékesítés, tel.: 327-4088, e-mail: agocs@portfolio.hu,
Szervezés, jelentkezés: Benkő András, konferenciaszervező - rendezvénymenedzser, tel.: 327-4086, e-mail: benko@portfolio.hu.