még early bird áron regisztrálhat eddig:
Hatalmas verseny folyik az új technológiák terén a járműiparban Európa és Kína, illetve Európa és az USA között. Az iparág évek óta komoly kihívásokkal küzd, az elektromobilitásra való kényszerű átállás, a meglehetősen szigorú Európai Uniós szabályok, mind komoly fejtörés elé állítják a tradicionális autógyártókat. Melyek a legnagyobb kihívások, amelyek a hazai operációt is alapvetően befolyásolják a következő években?
09:15 - 09:25
Köszöntő, megnyitó
Előadók:
09:25 - 09:45
09:45 - 10:00
Keynote előadás
10:00 - 10:40
OEM vezetői kerekasztal
A hazai járműgyártók trendekről, beruházásokról, válságkezelésről, versenyképességről és fejlesztési irányokról
Moderátor: Kilián Csaba, ügyvezető főtitkár, Magyar Gépjárműipari Egyesület
Beszélgetés résztvevői:
10:40 - 11:20
Beszállítói vezetői kerekasztal
A hazai járműipar meghatározó vevői, nagyvállalatai trendekről, beruházásokról, válságkezelésről, versenyképességről és fejlesztési irányokról
Moderátor: Kilián Csaba, ügyvezető főtitkár, Magyar Gépjárműipari Egyesület
Előadók:
A magyar járműipar számára létfontosságú lesz a közeljövőben, hogy a kínai gyártók térnyerésével hogyan alakul a német autógyártók piaci részesedése Európában. Ki milyen lépéseket tesz a versenyképesség fenntartása érdekében nehezített pályán? Mennyire tudta lekövetni Európa az elektromobilitásra való átállást és hol tartunk most?
Hogyan tudnának a magyar beszállítók minél jobban együttműködni az elkövetkezendő időszakban a Magyarországon letelepedő kínai, ázsiai új vállalatokkal?
11:50 - 12:05
Előadás
12:05 - 12:20
12:20 - 13:10
Panelbeszélgetés: Együttműködés és új beszállítói lehetőségek a globális piacon
Beszélgetés résztvevői:
A környezetvédelmi és fenntarthatósági kérdések, így az ESG is nagyon komoly kihívások elé állítják akár a magyar, akár az európai járműipari cégeket. Az új szabályoknak történő megfelelés komoly adminisztratív terhet jelent, a szén-dioxid kibocsátással kapcsolatos kvóták 2025-től pedig úgy szigorodnak, hogy az elektromos autók piaca nem növekedett a megfelelő mértékben. A fenntartható fejlesztések és zöldítés irányába ható globális lépéskényszer tovább alakítja a világ autóiparát. Ki hogyan alakítja át energiabeszerzési- és felhasználási stratégiáját az új kihívásoknak megfelelően? Milyen energiahatékonysági beruházások támogatják leginkább a költséghatékony működést?
11:50 - 12:05
Villamos energia beszerzés/ellátás és az időjárásfüggő energia műszaki/gazdasági partnersége
Előadó: Berényi Gábor, ügyvezető, Smart Solar Kft.
12:05 - 12:20
Előadás
12:20 - 13:10
Panelbeszélgetés: energiahatékonyság, gyártászöldítés, fenntartható ellátási láncok, ESG – lehetőségek és jó gyakorlatok
Beszélgetés résztvevői:
A szuperfejlett technológiák csak akkor bizonyulnak hasznosnak, ha alkalmazásukra a munkavállalók is felkészültek. De hogyan tudjuk ötvözni az elérhető új technológiákat a meglévő humán erőforrással annak érdekében, hogy jobb üzleti eredményeket érjünk el? Hogyan készülhet egy vállalat a megváltozott munkavállalói igényekre? Motiváció, technológiai átállás, új generációk kezelése, külföldi munkavállalók bevonása
14:00 - 14:15
Előadás
14:15 - 15:00
HR kerekasztal
Beszélgetés résztvevői:
Az európai autógyártóknak és beszállítóiknak nagy kihívás jelent a termelékenység, a költséghatékony termelés. Digitalizálni, robotizálni, automatizálni nem egyszerű, viszont elengedhetetlen ahhoz, hogy felvehessék a versenyt az új létesítményekkel, ahol már a teljes gyártás nagyon magas szinten automatizált. Ki hol tart a technológiai fejlesztésekben és milyen lehetőségeket tartogat még az előremenekülésben?
14:00 - 14:15
Előadás
14:15 - 15:00
Panelbeszélgetés: Termeléshatékonyság, automatizáció, robotizáció, digitalizáció, AI
Beszélgetés résztvevői:
Az akkumulátorok területén az európai gyártók ázsiai függősége jelentős, a technológia fejlesztésben jelentős lemaradásunk van. Várhatóak e olyan európai technológiai fejlesztések, melyek ezt a függőséget oldani tudják? Hogyan tudnak a hazai vállalkozások bekapcsolódni az ellátási láncba?
Továbbra is komoly figyelmet érdemlő trend a hadiipar fellendülése. Milyen követelményeket támaszt és milyen lehetőségeket nyit a hazai gyártók, beszállítók előtt?
15:30 - 16:10
Panelbeszélgetés: A hazai akkumulátorgyártás aktualitásai
Beszélgetés résztvevői:
16:10 - 16:50
Hadiipari kerekasztal: Kutatás, fejlesztés és gyártás – kapcsolódási pontok a járműipar számára
Moderátor: Pomázi Gyula, innováció hasznosítási szakértő
Beszélgetés résztvevői:
A konferencia második napján több közeli helyszínen biztosítunk gyárlátogatási lehetőséget buszos transzferrel. A gyárlátogatást a részvételi díj tartalmazza, jelentkezni és helyszínt választani az online regisztráció során lehet.
Helyszínek:
AUDI HUNGARIA Zrt.
Az AUDI HUNGARIA Zrt., mint Magyarország legnagyobb külföldi beruházása, az ország egyik legnagyobb exportőre immár több, mint 31 éve alakult Győrben. Mintegy 12.000 munkavállalójával, magyarországi szolgáltatóival és beszállítóival csaknem 50 ezer családnak biztosít munkalehetőséget. A vállalat a világ legnagyobb motorgyáraként belsőégésű- és elektromotorokat készít a Volkswagen konszern számára. Kutatás-fejlesztési szakemberei motorokat és gépjárműveket fejlesztenek. A vállalat leányvállalatán, az AUDI HUNGARIA AHEAD Kft.-n keresztül kompetenciaalapú ipari szolgáltatásokat nyújt a konszern számára. A gyárlátogatás során a vendégek megismerkedhetnek a vállalat járműgyárának szereldéjével, ahol a présüzem, karosszériaüzem és lakkozó gyáregységek munkafázisai után az Audi Q3 és a Cupra Terramar gépkocsik elnyerik végső formájukat. A program során az érdeklődők megtekinthetik a szerelési folyamat csaknem minden lépését és bepillantást nyerhetnek a minőségbiztosítás termelésbe integrált folyamataiba is.
Az AUDI HUNGARIA fenntartja a jogot, hogy a gyárlátogatás időpontját, hosszát, annak tartalmát - a termelés folyamatos biztosítására való tekintettel – egyoldalúan módosítsa, illetve a látogatást adott esetben lemondja. Az AUDI HUNGARIA kizárja a felelősségét az ezzel összefüggésben felmerült kártérítési igényekért.
Dana Győr Driveline
A MAGE-Portfólió konferencia második napján egyedülálló lehetőséget kínálunk, hogy testközelből tapasztalja meg a Dana győri gyárának innovációit, és bepillantson az autóipar legújabb trendjeibe, miközben megismerheti a vállalat helyi beruházásait.
A Dana Driveline üzletága – A hajtáslánc-technológia élvonalában
A Dana Incorporated globálisan meghatározó szereplő a mobilitási megoldások területén. Driveline üzletágának fókuszában a járművek hajtásláncának fejlesztése és gyártása áll. Az innovatív technológiák segítségével hatékony, tartós és fenntartható megoldásokat kínálnak, legyen szó személyautókról, haszongépjárművekről vagy elektromos járművekről.
A Dana győri üzeme nemcsak a régió, hanem az európai Driveline gyártás egyik kulcspontja is. A gyárban környezetbarát és prémium minőségű hajtáslánc-komponensek készülnek, amelyek segítik a globális autógyártók elektromobilitásra való átállását.
Új beruházások az elektromos mobilitásért
A győri egység jelentős kapacitásbővítésekkel és technológiai fejlesztésekkel készül az elektromos hajtásláncok iránti növekvő igény kielégítésére. Az elektromos járművekhez kapcsolódó gyártás felfuttatása nemcsak a vállalat fejlődését, hanem a régió gazdaságát is erősíti, miközben a Dana aktívan formálja az autóipar jövőjét.
Fedezze fel a technológia csúcsát!
A gyárlátogatáson exkluzív betekintést nyerhet a legmodernebb gyártósorok működésébe, az automatizált rendszerekbe és a Dana technológiai újításaiba. Szakértők vezetik végig a résztvevőket a folyamatokon, bemutatva, hogyan készülnek azok az innovatív hajtáslánc-komponensek, amelyek elősegítik az autóipar fejlődését.
Ez a látogatás nemcsak szakmai élményt nyújt, hanem inspiráló példát is mutat arra, hogyan épül a fenntartható mobilitás jövője. Ne hagyja ki ezt az izgalmas lehetőséget!
Szeretnénk felhívni a látogatók figyelmét, hogy a gyárlátogatás teljes ideje alatt fotók készítése és azok publikálása szigorúan tilos. Megértésüket köszönjük!
RÁBA Nyrt.
Az idén 129 éves Rába csoport győri telephelyén tett gyárlátogatás első állomása a Rába Technológiai Centruma, ahol egy mini tárlatvezetés keretében az érdeklődők megtekinthetik a Rába egyedülálló cégtörténeti gyűjteményét (a Rába emblematikus gyártmányait a XX. század elejétől egészen napjainkig). Aki ezt követően kedvet kap, a bemutatóközpontot előzetes bejelentkezés alapján előre egyeztetett időpontban szervezett tárlatvezetés keretében is ingyen megtekintheti, ahol érdekes és részletes információkat tudhat meg a vállalatcsoport 129 évéről. A gyárlátogatás ezt követően már a konkrét gyártási területen folytatódik, ahol a látogatók megtekinthetik többek között a Schuler automata kovácsoló gépsort működés közben, ahogy az 1200 °C -ra felhevített acél milliméter pontosággal átalakul futómű alkatrésszé. A gyárlátogatás utolsó fázisában az érdeklődők szervezetten „barangolhatnak” a 67.000 m2 csarnokban, ahol a Rába a legmodernebb CNC, lézer és robottechnológia alkalmazásával haszongépjárművekhez, mezőgazdasági erőgépekhez és földmunkagépekhez gyárt futóműveket, futómű főegységeket és alkatrészeket, haszon- és személygépjárművekhez alkatrészeket, az építőipari gépgyártók számára alvázegységeket.
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a helyszínek vis maior esetén a programváltoztatás- vagy lemondás jogát fenntartják.
Társszervező
Silver támogató
Silver/Expert támogató
Szakmai partner
Hivatalos autókölcsönző partner
Szervezés, lebonyolítás, információk
Szponzorációs lehetőségek
Tartalmi és szervezési kérdésekben