A teljes egésznapos program az ingyenes online betekintéshez képest
- további 8 órányi szakmai programot
- plusz 13 szekciót
- több mint 50 előadót tartalmaz
A Portfolio Agrárszektor 2020 teljes programját ITT tudja megtekinteni!
Érték, ami Önnek terem.
Takarék Agrár 24 LIVE interaktív élő stúdióbeszélgetés hasznos és naprakész ágazati témákkal.
Csatlakozzon nézőként és kérdezzen a Takarékbank Agrárcentrum szakértőitől élő chat-ben.
10:00 - 10:30
Mi történik a szántóföldi növénytermesztésben és a kapcsolódó gabona- és olajosmag árupiacokon? Mit láttunk 2020-ban és mi várható 2021-ben?
A beszélgetés résztvevői:
10:30 - 11:00
Hogyan alkalmazkodhatnak a sertéstartók a hektikus nemzetközi ármozgásokhoz? Mire érdemes, illetve mire nem érdemes figyelni, hogy ne kapkodjunk, de ne is maradjunk le egy nagyobb profit lehetőségéről?
A beszélgetés résztvevői:
12:20 - 12:50
Melyek azok a kiskereskedelmi fogyasztási trendek, amelyek a koronavírus hatására megjelentek vagy felerősödtek? Vajon ezek tartósan velünk lesznek és egészen a mezőgazdasági termelésig hatnak az ellátási láncokban?
A beszélgetés résztvevői:
12:50 - 13:20
Hogyan lesz valaki jó finanszírozó, különösen jó agrárfinanszírozó? Hiteligénytől a folyósításig - egy banki finanszírozó mindennapjai
A beszélgetés résztvevői:
13:40 - 14:20
Forgatni vagy nem forgatni - ez itt a kérdés! Melyek azok a fenntartható termelési technológiák, amelyek a jövedelmezőséget és a környezetvédelmét is hatékonyan szolgálják!
A beszélgetés résztvevői:
14:20 - 14:50
Mennyi agrárpénz várható Brüsszelből a KAP keretein belül 2021 után? Milyen lehetőségekre számíthatnak a hazai gazdák az önkéntes „eco-scheme” keretein belül?
A beszélgetés résztvevői:
14:50 - 15:20
Beköszöntött a túlárazás korszaka? Mennyit ér valójában egy agrárcég?
A beszélgetés résztvevői:
16:15 - 16:45
Mi a borban az igazság? Musttól a marketingig? Hol rejtőzik a versenyképesség?
A beszélgetés résztvevői:
Negatívan hatott a koronavírus-járvány a hazai mezőgazdasági és élelmiszeripari vállalkozások pénzügyi helyzetére, és sokuknál okozott likviditási gondokat. A helyzet tompítása érdekében több új agrárhitel-konstrukció is született, és módosultak a már futó finanszírozási programok feltételei is. A szekció azt járja körbe, hogy a mai helyzetben a bankok az agrárhitelezéshez milyen feltételek teljesítését várják el, illetve hogyan juthatnak újabb forrásokhoz az ágazati szereplők? Emellett szó lesz arról is, milyen eredményeket hoztak a járvány miatti eddigi hitelkönnyítése és várhatók-e további kedvezményes hitel- és finanszírozási programok?
11:00 - 11:10
2008 vs. 2020: több különbség mint hasonlóság, de tényleg immunis az élelmiszergazdaság a válsághelyzetekre?
Előadó: Hollósi Dávid, Agrár- és Élelmiszeripari Üzletág ügyvezető igazgató, MBH Bank, elnök, Magyar Bankszövetség agrár munkabizottság
11:10 - 11:20
Tőkefinanszírozással a modern magyar mezőgazdaságért
Előadó: Hajnal Tamás, felügyelőbizottság tagja, mentor, vezérigazgatói tanácsadó, DM-Ker Nyrt., Gloster Nyrt., Founder Institute, Széchenyi Alapok
11:20 - 12:10
Kerekasztal-beszélgetés: Agrárfinanszírozási könnyítések és új hitellehetőségek a vírus szorításában – Mire számíthatnak a gazdák?
Moderátor: Bán Zoltán, vezérigazgató, Net Média (Portfolio Csoport)
Beszélgetés résztvevői:
Új helyzetet teremthet a növényvédelemben az a szabályozás, amelynek célja, hogy meghatározza a drónhasználat lehetőségeit és kereteit a szántóföldi védekezésben. A szekció áttekinti, hogy a drónok alkalmazására milyen növénykultúrákban és védekezéseknél nyílhat lehetőség, illetve használatuk hogyan befolyásolhatja a növénytermelő gazdaságok költség-jövedelem viszonyait. A kerekasztal-beszélgetésben szó lesz a növényvédelmet forradalmasító digitális újításokról, a védekezést könnyítő termékekről és technológiáról, illetve a növényvédőszer-használatot alapvetően átalakító uniós szabályozási követelményekről is.
10:55 - 11:40
Kerekasztal-beszélgetés: Várva várt drónszabályozás a növényvédelemben - Digitális megoldások és új szerek a védekezésben, uniós szabályozási követelmények
Moderátor: Görög Róbert, ügyvezető, Magyar Növényvédelmi Szövetség
Beszélgetés résztvevői:
Különösen nehéz évet kell idén átvészelniük az állattenyésztőknek, mert gazdálkodásukat nem csak a koronavírus-járvány, hanem a sertéspestis és a madárinfluenza kedvezőtlen hatásai is sújtják. A szekcióban arról lesz szó, hogy az állattartóknak milyen további járványveszélyekre és piaci helyzetre kell felkészülniük, milyen újabb járványvédelmi elvárásoknak kell eleget tenniük és ehhez mekkora fejlesztési/beruházási támogatásokra számíthatnak. A meghatározó takarmánygyártó cégek csúcsvezetői pedig arról számolnak be, hogy a takarmányipar hogyan reagál a vírustámadások miatti helyzetre, illetve melyek ma a takarmányipar legújabb fejlesztési és termékgyártási trendjei.
14:05 - 14:15
Válság egy válságálló ágazatban – agrár kihívások egy kockázatelemző szemével
Előadó: Bujdosó Tünde, kockázatkezelési igazgató, Euler Hermes Hitelbiztosító
14:15 - 14:25
Tartjuk a frontot – Takarmányos trendek egy vírusterhes évben
Előadó: Kulik Zoltán, vezérigazgató, Vitafort Zrt.
14:25 - 14:35
Vírusok kontra húspiacok, félidőben 3:0
Előadó: Fórián Zoltán, vezető agrárszakértő, Agrár Kompetencia Központ Erste Bank Zrt.
14:35 - 15:20
Kerekasztal-beszélgetés: Víruscsapások az állattenyésztésben – Takarmánypiaci változások, új trendek és termékek
Moderátor: Fórián Zoltán, vezető agrárszakértő, Agrár Kompetencia Központ Erste Bank Zrt.
Beszélgetés résztvevői:
Super Gold támogató
Kiemelt szakmai partner
Gold támogató
Silver+ támogató
Silver támogató
Bronze támogató
Szakmai partner
Kiemelt médiapartner
Médiapartner
Maximális biztonság és egészség szponzora
Díjaink tervezője és készítője
Szervezés, lebonyolítás, információk
Szponzorációs lehetőségek
Tartalmi és szervezési kérdésekben