2019 nyarán új időszámítás kezdődött a magyar megtakarítási piacon: berobbant a szuperállampapír, ez pedig egy sor változást hozott a piaci szereplők életében. A befektetési alapok 2019-ben a jó hozamok ellenére sem tudtak érdemi tőkét bevonzani, az ingatlanalapok különösen nagy áldozataivá váltak a MÁP+-nak, a háztartások részvényállománya nő, de nem eléggé, miközben a készpénz sosem látott szinteken mozog. A hosszú távú megtakarítások piaca sem marad háborítatlanul, a nyugdíjcélú megtakarítások mellett 2020 első felében az ígéretek szerint kijön az állam nyugdíjkötvénye, emellett az MNB a jóléti alapok létrehozását szorgalmazza.
Mindeközben a befektetőket egyre jobban foglalkoztatja a környezettudatosság, ez a befektetésekben is szembeötlő: elképesztő ütemben törnek előre a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási (ESG) szempontokat előtérbe helyező befektetések, itthon egyre több alapkezelő jön ki a saját ESG és tematikus alapjával, a vállalatok számára pedig létérdekké vált az ESG-minősítés megszerzése.
A konferencia délelőtti programjának célja, hogy neves külföldi/hazai vagyonkezelők és piaci szakemberek segítségével adjon támpontot a befektetési szakemberek, privátbanki tanácsadók és értékesítők számára a 2020-as befektetési, vagyonkezelési és megtakarítási trendekről és arról, mibe érdemes fektetni, ha valóban recesszióba süllyed a világgazdaság és akkor is, ha folytatódó bikapiacnak nézünk elébe.
A konferencia délutáni szekcióiban arra keressük a választ, melyek a jövő értékesítési trendjei, hogyan növelhető az ügyfelek elégedettsége, milyen új termékekkel növelhető az alapkezelők, privátbankok és egyéb megtakarítási/befektetési piaci szereplők profitmarzsa, és mely befektetések jelenthetnek érdemi alternatívát a lakossági állampapírokkal szemben. Kiemelt fókuszt kapnak az ESG és tematikus befektetések.