Túlélik az alapkezelők az MNB és a kormány legújabb terveit? - Március 21-én jönnek a részletek!
Nyugdíjpénztárak összevonása, ingatlanalapok visszaváltásának szigorítása, a forgalmazói jutalékok átalakítása, a pénzpiaci alapok nagy részének átalakulása, MiFID 2-nek való megfelelés - egy sor szabályozói változás érte az utóbbi egy-két évben a hazai befektetési alapokat, és napról napra jönnek ki az újabb, az alapkezelők életét megnehezítő javaslatok. Mindez nemcsak az alapkezelők profitját, de működését is megnehezíti, kérdés, hogyan tudnak ezzel megbirkózni a több mint 6000 milliárd forintnyi befektetést kezelő szolgáltatók. A Portfolio március 21-ei Investment, Wealth and Savings (IWS) konferenciáján kiemelten, több szekcióban is foglalkozunk a fentiekkel.
Rázós év volt 2018 a tőkepiacokon, a folyamatos geopolitikai feszültségek, a feltörekvő piacok gyengélkedése, valamint az USA és Kína között húzódó kereskedelmi feszültségek jelentős kihívás elé állították a hozamra éhes befektetőket. Megjelent az infláció és a hozamemelkedés a világon, a nagy jegybankok szigorúbb monetáris politikára rendezkedtek be, az amerikai részvénypiac pedig olyan túlfeszítetté vált, hogy a szakemberek szerint 2019-ben inkább a feltörekvő piacokon lehet érdemi hozamot elérni.
Egyelőre úgy tűnik, hogy 2019 sem lesz könnyebb év, ha hozamszerzésről van szó: sokan a következő válságot várják, érdemi hozamok nélkül 2019-ben a készpénz lehet az egyik legnépszerűbb befektetési termék a piacon. A befektetési szakemberek és pénzügyi tanácsadók előtt álló egyik nagy kihívás 2019-ben az lesz, hogyan tudják majd az ügyfeleket a csigaházból, megtakarításukat pedig a párnacihából kicsalogatni.
A Portfolio Investment, Wealth and Savings (IWS) 2019 szakmai konferencia délelőtti programjának célja, hogy neves külföldi/hazai vagyonkezelők és piaci szakemberek segítségével adjon támpontot a befektetési szakemberek, privátbanki tanácsadók és értékesítők számára a 2019-es befektetési, vagyonkezelési és megtakarítási trendekről. A konferencia délutáni szekcióiban arra keressük a választ, melyek a jövő értékesítési trendjei, hogyan növelhető az ügyfelek elégedettsége, milyen új termékekkel növelhető az alapkezelők, privátbankok és egyéb megtakarítási/befektetési piaci szereplők profitmarzsa, és mely befektetések jelenthetnek érdemi alternatívát a lakossági állampapírokkal szemben, fókuszban az alternatív befektetésekkel.