Nagy Viktor kiemelte, hogy 2024-ben egy olyan időszakot láthattunk, amikor "normalizálódik az infláció, és ezzel párhuzamosan pedig nő a gazdaság". A világ vezető jegybankjai egymás után csökkentették a kamatokat néhány kivétellel.
A magyar tőzsde különösen erősen teljesített, több blue chip részvény is jelentős emelkedést mutatott. A Magyar Telekom árfolyama például 86 százalékkal nőtt az év során. A nemzetközi piacon kiemelte a General Motors-t, amely 45 százalékot erősödött úgy, hogy a nagy szereplők "szenvednek".
A műsor már meghallgatható a Spotify-on, az Apple Podcasten, a többi nagy podcast platformon, és itt, a cikkbe ágyazott lejátszóban is:
2025-re vonatkozóan Nagy Viktor úgy véli,
hogy alapvetően egy jó világ jön.
A globális gazdasági növekedés 3% körül alakulhat, az Egyesült Államokban 2-2,5%, Kínában 4,5-5%, az eurózónában pedig 1% körüli bővülés várható. Az infláció mind az USA-ban, mind az eurózónában 2% körül stabilizálódhat.
Nagy Viktor kiemelte, hogy a magyar részvénypiac továbbra is vonzó befektetési célpont lehet, amelyben még a 2024-es emelkedés után is "kifejezetten olcsó papírok vannak". Ennek oka, hogy a Covid és a háború miatt sok külföldi befektető elfordult a magyar cégektől.
Az elemző szerint 2025-ben érdemes lehet befektetni többek között:
- Amerikai részvényekbe, különösen a kis- és közepes kapitalizációjú vállalatokba
- Mesterséges intelligenciát alkalmazó cégek részvényeibe
- Európai részvényekbe, amelyek továbbra is olcsónak számítanak
- Inflációkövető állampapírokba
- Kötvényekbe
- Kriptovalutákba
- Régiós részvényekbe, kiemelten a lengyel és magyar piacra
Hangsúlyozta, hogy bár alapvetően pozitív kilátások várhatók 2025-re, a befektetőknek figyelembe kell venniük a geopolitikai feszültségeket és egyéb kockázati tényezőket is döntéseik során.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ