Nagyot emelkedtek a budapesti lakásárak az utóbbi egy évtizedben. Bár közvetlenül a Covid előtt és alatt, valamint 2022 és 2023 közepe között volt egy-egy megtorpanás, tíz év alatt így is több mint négyszeres volt a drágulás.
Éppen emiatt manapság már szinte nagyítóval kell keresni a valóban olcsó ingatlanokat, de ahogy látjuk, minden kerületben akadnak olyan utcák, ahol valami ok miatt bőven átlag alatt maradnak a négyzetméterárak. Hogy pontosan melyek ezek, és az egyes kerületekben mennyi a lakásárak belépőszintje, azt az alábbiakban gyűjtöttük össze.
Több dolog is befolyásolhatja a lakásárakat
A lokáción túl több dolog is befolyásolhatja, hogy milyen átlagárak alakulnak ki egy adott utca lakásainál. A legfontosabb az eladott lakások minősége. Egy új építésű vagy újszerű lakás akár kétszer annyiba is kerülhet, mint egy azonos helyen lévő felújítandó, így, ha többségbe kerül az új vagy újszerű lakások értékesítése, az felfelé húzza az átlagárat. Rövidebb utcáknál akár néhány lakás is jelentősen befolyásolhatja az éves átlagárat. Emellett kisebb mértékben a mikrokörnyezet is hatással van az árakra: a szélesebb járdák, modern burkolatok, jó megvilágítás például nemcsak az ott lakók közérzetére, de akár biztonságérzetére is hatással van, ami szintén megjelenik az árakban. Így fordulhat elő, hogy akár egymáshoz közeli utcák között is jelentős árkülönbségek alakulhatnak ki.
Amire választ kaphat cikkünkben:
- Mely közterületeken cseréltek gazdát a legolcsóbb lakások Budapesten?
- Mely közterületeken cseréltek gazdát a legdrágább lakások Budapesten?
- Melyek az egyes kerületek legolcsóbb utcái?
- Melyek az egyes kerületek legdrágább utcái?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!