A Cushman & Wakefield ingatlancsoport által készített legfrissebb Main Streets Across the World jelentés szerint a változás "az olasz utcában tapasztalható erőteljes, az elmúlt két évben 30%-ot meghaladó bérleti díjnövekedést tükrözi, amelyet idén tovább erősített az eurónak az amerikai dollárral szembeni felértékelődése".
Az utcában a bérleti díjak elérhetik az évi 20 000 eurót négyzetméterenként, de az üzlet mégis virágzik: Európa két éve legnagyobb ingatlanügyletében a Guccit birtokló Kering luxuskonglomerátum az év elején megvásárolt egy kiváló helyet az utcában. Ehhez képest a New York-i Fifth Avenue-n a bérleti díjak évi 19 537 eurót tesznek ki négyzetméterenként, a növekedés megtorpant. A hongkongi Tsim Sha Tsui a negyedik helyen végzett, ahol az éves négyzetméterenkénti bérleti díj elérte a 15 697 eurót.
A Via Monte Napoleone, amely jóval kisebb, mint a többi globális luxus hotspot, a világ legnagyobb high-end neveinek ad otthont. Ilyen a Loro Piana, a Tod's, a Bottega Veneta, a Versace, a Gucci vagy a Prada.
A jelentés szerint bár más utcák talán még nem állnak versenyben az első helyért, a bérleti díjak növekedése alapján mégis jól teljesítenek, a budapesti Váci utcától a tokiói Omotesandón és az oszakai Midosujin át a miami Design Districtig és a bengalurui Indiranagar 100 Feet Roadig.
A jelentés külön kiemeli, hogy bár Európában a bérleti díjak növekedése összességében viszonylag szerény volt, volt néhány kiemelkedő helyszín, ahol az év során erőteljes növekedést lehetett látni.
A budapesti Váci utca vezette a régiót, ahol a bérleti díjak éves szinten 27%-kal nőttek
(bár megjegyzendő, hogy ez viszonylag alacsony bázisról indult).
A budapesti Váci utca 1680 eurós éves bérleti díjával a 29. helyet foglalja el a legdrágább luxusutcák világrangsorában.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images