Ma már nem elég egy ötletes terv, egy izgalmas elképzelés, de annak fenntarthatónak, környezetkímélőnek kell lennie a funkcionalitás és a modern megoldások mellett. A feladat komplexitásának a beérkezett pályázatok maximálisan megfeleltek, tükrözve, hogy az újabb generációk magukénak érzik a fenntarthatóságot megkövetelő szemléletváltozást, és magabiztosan bánnak a legújabb technológiákkal, beleértve a mesterséges intelligencia használatát is - fogalmazott az IFK elnöke.
Az utánpótlásképzés jelentőségéről Takács Ernő elmondta, az ingatlanfejlesztők utánpótlásának képzése kulcsfontosságú a fenntartható növekedés és a piaci stabilitás biztosítása szempontjából, emellett az utánpótlás biztosítása lehetővé teszi, hogy az iparág fejlődése ne álljon meg, és hogy a következő generációk is átvehessék a tapasztalt szakemberek helyét. A fiatalok bevonása segít abban is, hogy friss perspektívák és új ötletek érkezzenek, amelyek hozzájárulhatnak az iparág modernizálásához és a fenntartható városfejlesztési megoldásokhoz.
Idén Rákosrendező és az állatkert került a középpontba
AZ IFK tagjai ebben az évben "A Rákosrendező, avagy egy barnamezős terület megújítása, hasznosítása a város szívében" címmel indították el az egyik projektet, a második választható projekt pedig az "Állatkert, Varázshegy – újragondolt funkciók, élőhely kialakítási javaslat egy pandának, belső és külső terek megújítása" címet viselte.
Az IFK elnöke elmondta, az idei kiírásban olyan szakterületeket választottak ki, ahol jelentős mértékű fejlődésre van lehetőség, a gazdasági és a közérdek találkozhat, emellett a megszokott és új eszközökkel teljesen friss kihívásokra kell a megfelelő választ megtalálni.
A győztes pályázat a "Nexus projekt" címmel kínál megoldásokat Rákosrendező hasznosítására, amit egy a BME 4 hallgatójából összeállt ingatlanfejlesztői csapat hozott létre. A második helyezést szintén egy négytagú BME-építész csapat nyerte "Türkiz projektjével", a harmadik pedig két BME építész és egy BCE gazdaságinformatika hallgató alkotta csapata lett az "Angyalmező projekttel". A győztes csapat egymillió forint pénzjutalomban részesül és kiutazhat 2025-ben a müncheni Expo Real világkiállításra. A második helyezett 750 ezer forint jutalomban részesül, a harmadik helyezett pedig 500 ezer forint pénzjutalmat kap.
Címlapkép forrása: IFK