A bontás a térelosztó falak áthelyezése miatt is szükséges, miután
a hotel 280 szobájából 47 darab lakást alakítanak ki.
Ezek közül 5 darab 70 négyzetméteres egy hálószobás, 21 darab 105 négyzetméteres két hálószobás, 13 darab 141 négyzetméteres 3 hálószobás, 4 darab 153 négyzetméteres, és további két-két 153 és 192 négyzetméteres luxuslakás lesz, ez utóbbiak a 16. és a 17. emeleteken kapnak majd helyet.
A beruházás során a Szrogh György tervezte 19 szintes körtornyot lebontják ugyan, de azt szinte eredeti formájában vissza is építik. Erre egyrészt statikai okok, másrészt a térelosztó falak áthelyezése miatt van szükség.
Ahogy korábban írtuk, a Danubius Hotels Zrt. május végén kötött megállapodást a Market Asset Management Zrt.-vel a Hotel Budapest, közismertebb nevén a Körszálló eladásáról.
Frissítés!
A tulajdonos, Market Asset Management Zrt. (MAM), szerkesztőségünk kérdésére jelezte, hogy a bontással kapcsolatban előkerült sajtóhírek egyelőre koncepció és nem végleges döntés részét képezik. Az épület állapota valóban indokolna valamilyen mértékű bontást és/vagy átalakítást, de egyelőre folynak a tervezési munkálatok és csak a jövőben lesz végleges döntés az épület felújításával és átalakításával kapcsolatban. Ellentétben a sajtóban terjedő hírekkel, tulajdonosváltás nem történt a májusi bejelentés óta, vagyis kizáróg a MAM a tulajdonos és az illetékes a Körszálló körüli bármilyen beruházással kapcsolatban. Amint lesz végleges koncepció és eredmény a szálloda jövőjével kapcsolatban a tulajdonos MAM fog adni tájékoztatást a közvéleménynek.
Kapcsolódó cikkünk 2024. 05. 31. Eladták a Körszállót - Kiderült, ki lett az új tulajdonos
Címlapkép forrása: MTI Fotó/Szigetváry Zsolt
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ