Brno és Debrecen országon belüli helyzete hasonlóságot mutat abban, hogy mindkét város az ország keleti felének jelentős regionális központja, ugyanakkor népességüket tekintve mintegy kétszeres a különbség a csehországi város javára. Ott a legfrissebb adatok szerint közel 400 ezer ember él, míg Debrecen lakosságszáma 200 ezer körül mozog.
Azt tudjuk, hogy Prága lakásárak szempontjából jelentősen drágább, mint Budapest és ez jövedelemarányosan is igaz a cseh fővárosra. A jövedelmekhez viszonyított bérleti díjakban Prága a második, míg Budapest a tizedik legdrágább főváros az unióban, a lakásárakhoz viszonyítva viszont előbbi toronymagasan a legdrágább, miközben a magyar főváros a hetedik legdrágábbnak számít. De mi történik akkor, ha a fővárosok helyett a két ország keleti felének központi városait nézzük?
Újlakáspiac
Ahogy a Property Forum cikke is rávilágít, Brnoban az elmúlt években csökkent az újlakáseladások száma: míg 2021-ben 1192 új építésű lakást adtak el az ottani piacon, addig tavaly már csak 492-t, ami az elmúlt évtizedben mért legalacsonyabb szám. Az utolsó negyedévben viszont az eladások növekedésnek indultak, így a fejlesztők bizakodva tekintenek az idei évre és bíznak abban, hogy a jelenlegi 2000 körüli új lakásból álló kínálatot gyorsabban felszívja a piac.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!