
Jarlov annak apropóján írt, hogy a Pentagon hivatalosan is letagadta, hogy létezik egy úgynevezett „leállító kapcsoló” az F-35-ösöhöz, mellyel az Egyesült Államok távolról működésképtelenné tudja tenni a vadászbombázót.
A dán politikus X-en közzétett véleményében azt írja: nem tudja megmondani, van-e ilyen kapcsoló az F-35-ösben vagy nincs, mert abban, amit az USA mond, nem lehet megbízni.
Mint az F-35-ösök beszerzése mögötti egyik döntéshozó, megbántam a dolgot”
– kezdi eszmefuttatását a konzervatív Rasmus Jarlov.
Azt írja:
az Egyesült Államok működésképtelenné tudja tenni a gépeket azzal is, hogy egyszerűen leállítja a szükséges alkatrészek beszállítását.
Jarlov azzal vádolja a Turmp-kormányt, hogy kárt akar okozni megbízható európai szövetségeseinek és Kanadának, és Oroszországot akarja megerősíteni.
Könnyen el tudom képzeni, hogy az USA azt követeli majd Dániától, hogy adja át Grönlandot, majd azzal fenyegetőzik, hogy leállítja a fegyvereinket és megengedi Oroszországnak, hogy megtámadjon minket”
– írja a dán vezető.
Úgy látja, az amerikai fegyverek megvásárlása hatalmas biztonsági kockázat, ezért Európának rengeteg pénzt kell fektetnie most védelmi képességeinek és hadiiparának fejlesztésébe.
Teljesen el kell kerülnünk az amerikai fegyvereket, ha lehetséges. Arra buzdítom a szövetségeseinket, hogy cselekedjenek hasonlóan”
– írja Jarlov.
Dánia 2016-ban döntött úgy, hogy 27 darab F-35-ös vadászbombázót vesz meg Amerikától, az első gépek idén érkeztek meg az európai országba.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
Földindulás jön az EU-ban, teljesen új rendről döntöttek Brüsszelben
Erős bejelentést tett Ursula von der Leyen és António Costa.
Az EU-integrációt Magyarország sem vétózta meg, csak Ukrajna ügyében izolálódott
Teljes egyetértés volt a tagállamok között a legfontosabb tervekről.
Megszólalt Zelenszkij a Trumppal történt tárgyalásról, újabb csavar van a történetben
A tulajdonjogról nem volt szó.
Övön aluli ütés a vámháborúban
Kanada minden eszközt megragad, hogy rávegye Trumpot a termékeikre kivetett vámtarifák visszavonására. Bár az eddigi próbálkozásaik nem jártak sikerrel, most úgy tűnik, megtalálták az USA..
NAV 2025-ös ellenőrzési terve - kiemelt jelentősége lesz a támogató eljárásoknak
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) 2025-ös ellenőrzési terve meghatározza azokat a területeket, amelyekre az adóhatóság kiemelt figyelmet fordít. Az előző évekhez hasonlóan a kockázatelemz
AI vagyok, segíthetek?
Szeretjük-e, ha egy chatbot intézi ügyeinket? Megbízunk-e a mesterséges intelligenciában? Egyáltalán lesz-e más választásunk a jövőben, mint megbízni benne? The post AI vagyok, segíthetek? a
Napi ábra: a Trump coin szárnyalása
Trump a beiktatása előtti napon még gyorsan piacra dobott egy meme coint, hogy pár százezer szerencsétlen embert lehúzzon pármillió dollárra. Ha lúd, legyen kövér, a felesége is eljátszotta
Az egyházat kijátszó ötlet megreformálta a bankrendszert
Cosimo de\' Medici a 15. század egyik legnagyobb bankára, mint jó szakember azon törte a fejét, hogyan is lehetne jó sok pénzt csinálni a család...
The post Az egyházat kijátszó ötlet megrefor
Hogyan csökkentsd az örökölt ingatlan után fizetendő adót?
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! Hogyan csökkentsd az örökölt ingatlan után fizetendő adót? Az örökölt ingatlanok esetében sokan szembesülnek azzal, hogy nemcsak az öröklést kel
Egy műanyag, amely még a papírnál is gyorsabban lebomlik a tengerben
A cellulóz-diacetát minden más műanyagfajtához képest hamarabb esik szét a tengervízben, ez pedig új irányokat nyithat a műanyagszennyezés elleni küzdelemben.
Kényszerből vált portfóliókezelővé a lakosság a PMÁP miatt
Az állam elhitette a lakossággal, hogy van a kockázatmentes hozamnál is sokkal jobb hozam. Mi a HOLD-nál viszont azon dolgozunk, hogy megtanítsuk az ügyfeleknek: a...
The post Kényszerből vált po


- Árrésstop: drasztikus lépésekre készül a Spar
- Belepiszkál a lakossági bankszámlákba a kormány, mégis hová vezet ez?
- Azonnali döntést hozott Putyin a Trumppal való beszélgetés után: ki is adta a parancsot a hadseregnek
- Mára biztossá vált: plusz pénzt kapnak a nyugdíjasok
- Lakossági befektetők, figyelem: 7% körüli hozammal új állampapírok tűntek fel a radaron
Portfolió menedzser
Óriási biznisz a rovarfehérje-gyártás, a magyar piac is készülhet a jövőre
12 naponta 2 milliárd fekete katonalégy lárvát nevelnek, majd dolgoznak fel Magyarország első ipari léptékű rovarfehérje-üzemében.
Izrael újra megtámadta Gázát – De miért éppen most?
Csicsmann László egyetemi tanár értékelte a helyzetet a Checklistben.
Bod Péter Ákos: valami megváltozott a magyar gazdaságban
A volt MNB-elnök a Checklistben beszélt a jelenlegi inflációs hullám okairól.
Ügyvédek
A legjobb ügyvédek egy helyen
Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez
Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.
Sikeres befektető online tanfolyam
Képes leszel megtalálni a számodra legmegfelelőbb befektetési terméket, miközben olyan gyakorlati stratégiákat sajátítasz el, amiket azonnal bevethetsz a sikeres befektetésekhez!