Az amerikai külügyminiszter a Breitbart Newsnak adott interjújában hangsúlyozta, hogy ha az ENSZ hasznos szeretne lenni a 21. században, akkor vissza kell térnie eredeti küldetéséhez, amely a háborúk és konfliktusok megelőzése és lezárása.
Trump elnök véget akar vetni ennek a háborúnak. Úgy gondolja, hogy túl sokan haltak már meg, és szeretné lezárni a konfliktust. Őszintén szólva, úgy véltük, nem segít, ha az ENSZ-ben olyan határozat születik, amely bármelyik féllel szemben ellenséges. Mi azt szeretnénk elérni, hogy a felek tárgyalóasztalhoz üljenek"
- fogalmazott Rubio.
A külügyminiszter sajnálatát fejezte ki, hogy Ukrajna nem értett egyet ezzel az állásponttal, és ragaszkodott saját javaslatához.
Ezután a Biztonsági Tanács elé terjesztettük kompromisszumos javaslatunkat, amely véleményem szerint nagyon méltányos megfogalmazást tartalmaz, és lényegében azt mondja ki, hogy a háború szörnyű dolog"
- tette hozzá.
"Jó dolognak tartom, hogy ezt sikerült elfogadtatni a Biztonsági Tanácsban, és az oroszok sem vétózták meg. Nem állítom, hogy ez véget vet a konfliktusnak, és alig várom, hogy Elise Stefanik is csatlakozzon, mert nagyszerű lesz a vezetése alatt dolgozni, de úgy vélem, a mi megfogalmazásunk jobb, és remélhetőleg előmozdítja a béke ügyét" - zárta gondolatait az amerikai külügyminiszter.
Az ENSZ közgyűlése tegnap fogadott el egy Ukrajna által előterjesztett határozatot, amely agresszornak nevezte Oroszországot és elítélte az ország megtámadását. Amerika és Oroszország is ellene szavazott. Később Washington az ENSZ Biztonsági Tanácsa elé terjesztett egy javaslatot, amely nem nevezte Oroszországot agresszornak, csak a "konfliktus azonnali lezárását" követelte. Ez átment a BT-n, Moszkva nem vétózott.
Címlapkép forrása: Joe Raedle/Getty Images