A küldetés azután indulna, hogy Oroszország és Ukrajna tűzszünetet kötött, az EU-s és brit katonák feladata pedig az lenne, hogy őrizzék a fegyvernyugvás tartósságát.
Starmer felvállalja (az EU-s vezetőkkel együtt), hogy Ukrajna területén európai katonák lesznek, viszont
arra kéri majd Trumpot, hogy helyezze készenlétbe az USA repülőgépeit és rakétáit, melyekkel az orosz hadsereg ellen mérnének csapást, ha Moszkva megszegi a tűzszünetet.
Az európai katonák feladata az lesz a tűzszüneti egyezmény betartatása mellett, hogy őrizzék Ukrajna kritikus infrastruktúráját, atomerőműveit, illetve felderítési és megfigyelési tevékenységet végezzenek az orosz erők ellen. Vinnének magukkal annyi fegyvert is, hogy fel tudják venni a harcot az orosz erőkkel, ha ismét megtámadják Ukrajnát.
Mindemellett egy nagyobb európai műveleti készenléti csoport is létrejönne, melynek feladata, hogy kisegítse az Ukrajnában állomásozó békefenntartókat, ha orosz támadás alá kerülnek.
Keir Starmer úgy látja: ilyen elrettentő erő lenne szükséges ahhoz, hogy Oroszország ne támadja meg ismét Ukrajnát és a tűzszünet tartós legyen.
Az nem világos, hogy Donald Trump mit szól majd a tervhez, az oroszok biztosan el fogják ezt utasítani.
Címlapkép forrása: Artur Widak/Anadolu Agency via Getty Images