A nyugati hírszerzők szerint Putyin egyáltalán nem akar békét
Globál

A nyugati hírszerzők szerint Putyin egyáltalán nem akar békét

Portfolio
Az Egyesült Államok és szövetségesei szerint Putyin továbbra is egész Ukrajnát akarja ellenőrzése alatt tartani, annak ellenére, hogy a Trump-kormányzat tárgyalásokat kezdeményezett az orosz féllel a háború lezárásáról - írta a NBC.

Négy nyugati hírszerzési tisztviselő és két amerikai kongresszusi tisztségviselő nyilatkozott a témában, akik névtelenséget kérve osztották meg információikat. Egyikük így fogalmazott:

Nulla hírszerzési információnk van arról, hogy Putyin jelenleg érdekelt lenne egy valódi békemegállapodásban.

Az orosz fél kedden képviselőket küldött Szaúd-Arábiába az Egyesült Államokkal folytatandó tárgyalásokra. A hírszerzési források szerint azonban Putyin továbbra is bízik a győzelemben, és a harctéren elszenvedett veszteségek sem kényszerítik a harcok abbahagyására.

Brian Hughes, a Nemzetbiztonsági Tanács szóvivője kiemelte, hogy Trump elnök vezetése teremtette meg az első tárgyalási lehetőséget évek óta. "A Trump-kormányzat továbbra is olyan megállapodásra törekszik, amely előmozdítja az amerikai érdekeket, és végleges megoldásához juttatja ezt a konfliktust" - nyilatkozta Hughes.

Donald Trump elnök vasárnap újságíróknak adott nyilatkozatában azt állította, Putyin le akarja állítani a harcokat.

Szerintem véget akar vetni ennek. És gyorsan véget akar vetni neki

- mondta Trump. Az elnök szerint Volodimir Zelenszkij ukrán elnök is békeszerződést akar a háború befejezésére.

A Trump-kormányzat tárgyalócsoportot hozott létre, amelynek tagjai kedden Rijádban találkoztak az orosz delegációval. A hírszerzési források szerint Putyin beleegyezhet egy tűzszünetbe és egy szélesebb körű békemegállapodásba, mert ez időt adna hadseregének az újjáépítésre.

Az amerikai és nyugati tisztviselők szkeptikusak azzal kapcsolatban, hogy Putyin végül valódi, tartós békemegállapodást kötne. Úgy vélik, a tárgyalásokon részt vesznek, hogy lássa, milyen engedményeket kaphat, és hogy megpróbáljon visszailleszkedni a nemzetközi közösségbe.

A hírszerzési tisztviselők szerint Putyin nem tervezi csapatai kivonását Ukrajnából vagy a nyugat-oroszországi alakulatok visszahívását. Úgy vélik, az orosz elnök megerősítve érzi magát a Trump-kormányzat tisztviselőinek közelmúltbeli megjegyzései által, amelyek arra utalnak, hogy az Egyesült Államok nem tekinti Ukrajna NATO-tagságát reális célnak.

Címlapkép forrása: Shutterstock

Holdblog

USA-kivételesség? Hogy mi?

Az USA részvénypiaca a valaha volt legjobb, legalábbis ezt szoktuk gondolni. Pedig ha az ember jó hozamokat keres, máshol érdemes kutakodni. Az Egyesült Államok értékei,... The post USA-kivétele

PR cikk
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Oroszország esélyt kaphat, hogy egy puskalövés nélkül elfoglalja egész Ukrajnát
Díjmentes előadás

Tőzsdei túlélőtúra: Hogyan kerüld el a leggyakoribb kezdő hibákat?

A tőzsdei vagyonépítés során kulcsfontosságú az alapos kutatás és a kockázatok megértése, valamint a hosszú távú célok kitűzése és kitartó befektetési stratégia követése.

Tanfolyam

Sikeres befektető online tanfolyam

Képes leszel megtalálni a számodra legmegfelelőbb befektetési terméket, miközben olyan gyakorlati stratégiákat sajátítasz el, amiket azonnal bevethetsz a sikeres befektetésekhez!

Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Kiadó raktárak és logisztikai központok

A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen

Green Transition & ESG 2025
2025. március 6.
Property Warm Up 2025
2025. február 20.
Agrárium 2025
2025. március 19.
Biztosítás 2025
2025. március 4.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Ez is érdekelhet
ukrán tüzérek