A közlemény szerint az első, 200 fős kontingens szerdán érkezik Costa Rica fővárosába, San Joséba egy kereskedelmi járattal.
A bevándorlókat ezután egy ideiglenes befogadóközpontba szállítják, ahonnét később visszaküldik őket származási országaikba, Indiába, valamint Közép-Ázsiába.
"A folyamatot teljes egészében az amerikai kormány finanszírozza és a Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) felügyeli" - tette hozzá a Costa Rica-i elnöki hivatal.
Donald Trump amerikai elnök kampánya során azt ígérte, hogy "Amerika történetének legnagyobb kitoloncolási programját" indítja el az iratok nélküli bevándorlók ellen, szükség esetén a fegyveres erők bevetésével.
A Fehér Házba való január 20-i visszatérése óta kormánya széles körű letartóztatásokba kezdett országszerte, az eltávolított személyeket katonai repülőkön szállították el, többeket a Kuba szigetén lévő guantánamói amerikai támaszpontra.
Mint arról beszámoltunk, sajtóértesülések szerint viszont egyelőre közel sem úgy halad a terv megvalósítása, mint tervezték.
Korábban Salvador, Panama és Guatemala is beleegyezett abba, hogy tranzitállomásként szolgáljon az Egyesült Államokból kiutasított különböző nemzetiségű állampolgárok számára.
Pénteken a szomszédos Panama fogadta az Egyesült Államokból kiutasított ázsiai migránsok első, 119 főt szállító járatát. A helyi média szerint ezt követően további gépek szálltak le, így a befogadottak száma 360-ra emelkedett.
Címlapkép forrása: Getty Images