Az ügyre rálátó eegyik forrás úgy nyilatkozott a Reutersnek, hogy a szóban forgó fegyvercsomag azt hivatott demonstrálni az Egyesült Államoknak, hogy Tajvan elkötelezett a saját védelme mellett.
Egy másik nyilatkozó forrás kiemelte, hogy a fegyvercsomag partvédelmi cirkálórakétákat és HIMARS rakétákat egyaránt tartalmazhat majd. Kiemelte, hogy
nagyon meglepődne, amennyiben a fegyvercsomag értéke 8 milliárd dollárnál kevesebb lenne.
Hozzátette, hogy véleménye szerint a végső összeg, amejet Tajvan fizethet majd, 7 és 10 milliárd dollár között alakulhat.
A Fehér Ház nem reagált azonnal a Reuters megkeresésére az üggyel kapcsolatban. Mike Waltz amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó azonban arról beszélt, hogy fel akarják gyorsítani a fegyverszállításokat Tajvanra.
Nemrég jelentős diplomáciai vihart kavart, hogy Kína szerint az Egyesült Államok "nagy visszalépést" tett Tajvannal kapcsolatos álláspontjában. A kínai külügy hétfőn arra a múlt héten frissített, washingtoni adatlapra reagált, amelyben
az amerikai külügyminisztérium eltávolította a "nem támogatjuk Tajvan függetlenségét" megfogalmazást.
A szóban forgó adatlapot ráadásul kiegészítették egy utalással, miszerint az Egyesült Államok adott esetben támogatja Tajvan tagságát a nemzetközi szervezetekben.
Forrás: Reuters
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images