Mitch McConnell kentucky-i republikánus szenátor csatlakozott a demokratákhoz a megerősítés ellenében. Nyilatkozatában kijelentette:
A nemzetnek nem kellene aggódnia amiatt, hogy az elnök által kapott hírszerzési értékeléseket egy olyan nemzeti hírszerzési igazgató szennyezi be, akinek az ítélőképessége a múltban riasztó hibákat mutatott.
Ennek ellenére kulcsfontosságú republikánus szenátorok, köztük Susan Collins, Lisa Murkowski és Todd Young végül támogatták Gabbard megerősítését. Murkowski elismerte, hogy továbbra is vannak aggályai, de hozzátette: Gabbard "független gondolkodást és szükséges felügyeletet hoz új szerepkörébe".
John Thune, a szenátus többségi vezetője megvédte Gabbard jelölését, kiemelve katonai szolgálatát és a Nemzeti Hírszerzési Igazgató Hivatalának hatékonyabbá tételére vonatkozó ígéretét. "Örülök, hogy Gabbard asszony a feleslegességek és a hatékonyságbéli hiányosságok azonosítására és felszámolására kíván összpontosítani, hogy a hivatal ismét olyan legyen, amilyennek eredetileg tervezték" - mondta Thune.
Gabbard korábban a demokraták képviselője volt, de számos olyan lépése volt az elmúlt években, amely kiverte a biztosítékot a nemzetbiztonsági szolgálatoknál: hangos ellenzője az állampolgárok bármilyen jellegű megfigyelésének, 2017-ben találkozott az azóta megbuktatott szír diktátorral, Bassár el-Aszaddal, aki szerinte sosem használt tiltott fegyvereket, illetve kijelentette, hogy az Egyesült Államok "20-30 laborban" tárol vegyi fegyvereket Ukrajnában.
Címlapkép forrása: Anna Moneymaker/Getty Images