A brit hírszerzés jelentése a következő információkat tartalmazza:
- Január 28-29-én az orosz Szparta és Szparta II-es hajók elhagyták a szíriai Tartúsz kikötőjét. A hajók a szíriai orosz kontingens eszközeit evakuálják, két másik orosz hajó kíséri őket.
- Oroszország jelenleg tárgyal a Hajat Tahrir Al-Shammal (a Szíriát most vezető iszlamista szervezet) a bázisok megtartásáról. Moszkva nincs jó tárgyalási pozícióban, egyebek mellett azért is, mert továbbra is rejtegeti Bassár el-Aszad volt szíriai diktátort.
- Bár Oroszország továbbra is az ukrajnai háborúra koncentrál, továbbra is fontosnak tartja, hogy fenntartsa jelenlétét a Földközi-tengeren. Így tudja ugyanis támogatni katonai műveleteit Afrikában és a Közel-Keleten. Az ukrajnai háború miatt azonban Oroszország nem tudta hatalmon tartani Aszadot, így pedig Moszkva stratégiai érdekei is sérültek a régióban.
Címlapkép forrása: Chris McGrath/Getty Images