Kellogg a Fox News-nak adott interjújában azt mondta:
Annak az esélye, hogy visszakapják a nukleáris fegyvereiket, valahol a csekély és a semmi között van. Legyünk őszinték, mindketten tudjuk, hogy ez nem fog megtörténni.
Ukrajna a Szovjetunió felbomlásakor rendelkezett atomfegyverekkel, ugyanis a szovjet atomarzenál egy része ukrán területen volt. Kijev az 1994-es budapesti memorandum során mondott le az atomfegyvereiről, melyek így Oroszországba kerültek. Cserébe Oroszország, valamint az Egyesült Államok és Nagy-Britannia garantálta Ukrajna szuverenitását és területi integritását.
Miután Oroszország előbb 2014-ben a Krím megszállásával, majd 2022-ben a teljeskörű háború elindításával megszegte a szerződésben foglaltakat, Ukrajnában felmerült, hogy ha nem adták volna át nukleáris fegyvereiket, Moszkva sem merte volna őket megtámadni.
Zelenszkij néhány napja vetette fel, hogy Ukrajna kaphatna atomfegyvereket az Egyesült Államoktól, ha nem veszik fel gyorsan a NATO-ba,
hiszen ha utóbbi nem történik meg, semmilyen garancia nincs arra, hogy egy békekötés után Oroszország ne támadja újra meg.
Keith Kellogg a Fox News-nak adott interjúban azt mondta:
Ne feledjék, az elnök azt mondta, hogy mi a józan ész kormánya vagyunk. Amikor valaki ilyesmit mond, nézzük meg az eredményt vagy a lehetőséget. Ez a józan ész használata.
A különmegbízott a tervek szerint a jövő hét végén tartandó müncheni biztonsági konferencián számol be Trump Ukrajnával kapcsolatos tervéről.
Címlapkép: Keith Kellogg, Donald Trump Ukrajna-ügyi különmegbízottja. Forrás: Drew Angerer/Getty Images