A fegyver egy úgynevezett irányított energiájú fegyver (DEW) lesz,
amely képes lesz arra, hogy egyszerre számos célpont elektronikai rendszerét bénítsa meg.
A gép által generált elektromos mező térerőssége állítólag nagyobb lesz, mint 80 ezer volt per méter, ereje így megfeleltethető lesz egy nukleáris fegyver által kibocsátott elektromágneses impulzusnak.
Még sosem volt példa arra, hogy egy ilyen nagyenergiájú elektromos mezőt egy adott célpontra irányítva tudott volna használni bármilyen nagyhatalom, állítólag a kínai National University of Defence Technology és a Northwest Institute of Nuclear Technology tudósai áttörést értek el e területen és laboratóriumi körülmények közt már működik az új fegyver.
A modern drónharcászatban kifejezetten nagy probléma, hogy az úgynevezett drónrajok költséghatékony elhárítása a jelenlegi technológiai színvonalon nem megoldható, Ukrajna és Oroszország is küszködik például azzal a kihívással, hogy egy 1000 dolláros drón lelövéséhez el kell, hogy használjanak egy akár 1 millió dollárt érő légvédelmi rakétát. Az irányított energiájú fegyverek áttörést hozhatnak a témában, hiszen egyetlen lövés egy ilyen fegyverrel akár pár dollárból megoldható lesz. Kínán kívül jelenleg az Egyesült Államok, Oroszország és az Egyesült Királyság is kísérletezik ilyen eszközökkel; Nagy-Britannia nemrég egy nyilvános demonstrációt is tartott a DragonFire nevű lézerfegyverrel.
Címlapkép forrása: Scott Peterson/Getty Images