Ukrajnában a brit miniszterelnök
Kijevbe látogat Sir Keir Stramer brit miniszterelnök, hogy megbeszéléseket folytasson az ukrajnai háború jövőjével kapcsolatban. Egészen friss hír, hogy az Egyesült Királyság fontolgatja, hogy katonákat küldjön az országba a békekötést követően rendfenntartóként, de ennek egyelőre még nincs meg a kellő támogatottság a döntéshozók körében. A megbeszéléseken a kapcsolatok elmélyítéséről lehet majd szó elsősorban, kifejezetten a védelmi-biztonsági területre fókuszálva.
Európa legerősebb katonai hatalmaiból indulhatnak meg a katonák Ukrajnába hamarosan
Sir Keir Starmer brit munkáspárti vezető és Emmanuel Macron francia elnök tárgyalásokat folytatnak arról, hogy brit és francia katonákat küldenének Ukrajnába békefenntartó erőként egy esetleges békemegállapodást követően. A The Telegraph értesülései szerint Macron támogatja az ötletet, és már egyeztetett róla Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, valamint Donald Tusk lengyel miniszterelnökkel.
Végveszélyben az ukrán erődváros: szinte már semerre nincs kiút a védőknek
A kelet-ukrajnai frontvonal déli és keleti frontvonal találkozásánál található Velika Novoszilka várost szinte teljesen körülzárták az oroszok – írja a DeepState adataira hivatkozva az Ukrajinszka Pravda.
Szivárognak a részletek: kiderült, milyen engedményeket vár el Washington az ukrajnai háború résztvevőitől
Az ukrajnai háborúval kapcsolatban az elmúlt napokban az esetlegesen közelgő béketárgyalások megkezdése jelenti a legfontosabb témát, egyre több információ derül ki az elképzelésekről. Most újabb részletek derültek ki a megbeszélésekről – írja a Kyiv Independent.
Akkora stratégiai vereséget szenvedhet hamarosan Ukrajna, hogy ezt még a háború után is érezni fogják
Miközben az ukrán haderő ütőképes alakulatainak elég jelentős része Oroszország területén harcolt, az orosz haderő szép lassan elérte Donyeck megye egyik legfontosabb városát, Pokrovszkot. Egy olyan településről van szó, amely nem csupán hadműveleti szempontból kritikus: Pokrovszk az ukrán szénbányászat talán legfontosabb központja, elvesztése súlyos csapás lehet az ukrán gazdaság egyik húzóágazatának, az acéliparnak. Az ukrán vezetés az elmúlt hetekben rájött arra, hogy Pokrovszkot talán nem kellene olyan könnyen elengedni, ahogy a térségbeli kisvárosokat, hiszen elvesztésével nem csupán Donyeck nagy része kerülhet orosz kézre, hanem az ukrán gazdaság hosszútávú működése is csapást szenvedhet, ami kihathat a háború utáni kilábalás ütemére is.
Összeomlott az ukrán Leopard 2-es dandár, levegőbe kellett emelkedniük a PAF vadászgépeinek az orosz rakéták miatt – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.
Tegnapi tudósításunkat itt olvashatja vissza:
Címlapkép forrása: Maksym Kishka/Global Images Ukraine via Getty Images