A pekingi székhelyű Koryo Tours utazási iroda honlapját idézve ugyanakkor hozzátették, hogy az ország többi része egyelőre még zárva marad a külföldi turisták számára. Az iroda azt is közölte,
egyelőre nincsenek információi arról, hogy milyen jellegű utazásokat lehet majd szervezni, és arról sem, hogy milyen nagyságrendben engednek majd be turistákat a városba.
Raszon és környéke korábban arról vált ismertté, hogy 1991-ben ezt a területet minősítette elsőként speciális gazdasági térséggé az észak-koreai kormány, ahol azóta is elsőként ültetik át a gyakorlatba és tesztelik az új gazdaságpolitikai elképzeléseket.
Az észak-koreai vezetés 2020 elején, a koronavírus-járvány megfékezése érdekében döntött úgy, hogy lezárja az országot a külföldi turizmus előtt. A döntés egyik célja az volt, hogy megakadályozzák a Kínában dolgozó és esetleg már megfertőződött észak-koreai állampolgárok hazatérését.
A járvány elmúltával a kínai-észak-koreai gazdasági kapcsolatok fellendültek, és tavaly már az orosz turistáknak is újra engedélyezték az országba való beutazást.
Az Észak-Koreába irányuló külföldi turizmus azonban már a koronavírus-járvány előtt is korlátozott volt: a beutazók repülőgéppel vagy Kínán keresztül vonattal érkeztek az országba, és a külföldi turisták döntő többsége az utazásszervezők adatai szerint kínai turista volt; mindössze 5 ezer nyugati turista jutott be az országba évente.
A pandémia előtti rekordévnek 2019 bizonyult, amikor mintegy 300 ezer ember érkezett Észak-Koreába,
ami a szakértők szerint 90 és 150 millió dollár közötti bevételt hozhatott az országnak.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images