Az újonnan nyilvánosságra hozott iratok között található Kim Philby 1963-as, hatoldalas vallomása, amelyben beismeri, hogy éveken át kémkedett a Szovjetuniónak. Philby, akit a Cambridge-i Ötök főkolomposának tartottak, részletesen leírja, hogyan szervezték be 1934-ben.
"Röviden azt javasolták, hogy dolgozzak egy olyan szervezetnek, amelyet később az OGPU-ként (a szovjet titkosrendőrség) tudtam azonosítani" - írta Philby, aki az MI5-től a "PEACH" fedőnevet kapta.
A dokumentumok között szerepel Anthony Blunt 1964-es kihallgatásának átirata is, amelyben beismerő vallomást tesz a büntetőjogi mentességért cserébe. Blunt ekkoriban Erzsébet királynő művészeti tanácsadója volt, és ezt a szerepét 1972-ig megtartotta.
Egy 1973-as feljegyzés szerint a királynő "nagyon nyugodtan és meglepetés nélkül fogadta" a Bluntról szóló információkat.
Az akták John Cairncrossról, a kémkör utolsó tagjáról is tartalmaznak információkat. Egy 1964-es amerikai interjúban Cairncross elismerte, hogy 1936 és 1951 között kémkedett a szovjeteknek.
A nyilvánosságra hozott dokumentumok között szerepel egy 1939 és 1951 között használt füzet is, amely megfigyelési tanácsokat ad.
Az arc álcázása nem ajánlott. Lehet, hogy a titkosszolgálati filmekben nélkülözhetetlennek tartják, de a gyakorlatban fölösleges.
- áll benne.
Az MI5 jelenlegi vezetője, Ken McCallum szerint a dokumentumok nyilvánosságra hozatala tükrözi az ügynökség elkötelezettségét a nyitottság iránt, ahol csak lehetséges. Az akták egy része a Nemzeti Levéltárban az "MI5: Hivatalos titkok" című különleges kiállítás részét képezi majd, amely az ügynökség 115 éves történetét mutatja be.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images