A felmérés eredményei szerint
Macron népszerűsége novemberhez képest további két százalékponttal, 21 százalékra csökkent.
Ez az érték megközelíti a 2018 decemberében mért 20 százalékos mélypontot, amikor az országot a sárgamellényes tüntetések rázták meg.
Az elnök megítélése jelentősen romlott azóta, hogy júniusban előrehozott parlamenti választásokat írt ki. A választások eredményeként egy erősen megosztott nemzetgyűlés jött létre, ami politikai patthelyzethez vezetett az idei költségvetés ügyében.
Macron támogatottsága összesen 12 százalékponttal esett vissza a júniusi döntése óta.
A decemberben kinevezett új miniszterelnök, Francois Bayrou sem indult jó pozícióból. Az Ipsos felmérése szerint mindössze 20 százalékos támogatottsággal kezdi meg munkáját, ami a legalacsonyabb érték Macron eddigi hat miniszterelnöke közül.
Bayrou kedden az alsóház előtt ismerteti politikai prioritásait. Az új kormányfő fő feladatának tekinti, hogy elegendő támogatást szerezzen az új költségvetés elfogadásához, miközben az ellenzéki pártokkal folytatott tárgyalások során Macron népszerűtlen 2023-as nyugdíjreformjának sorsa is reflektorfénybe kerül.
A felmérés szerint a francia társadalmat leginkább a reálkeresetek aggasztják, ezt követi a társadalombiztosítási rendszer jövője, beleértve a nyugdíjbiztosítást is. A bevándorlás és az ország növekvő hiánya csak ezután következnek a listán.
Az Ipsos felmérése a szélsőjobboldali vezetők népszerűségének növekedését is kimutatta.
Marine Le Pen és Jordan Bardella jelenleg a legnépszerűbb jelöltek a 2027-es választásra, előbbi 34, utóbbi 33 százalékos támogatottsággal rendelkezik.
Címlapkép forrása: Toby Melville/WPA-Pool/Getty Images