A Financial Times vasárnapi cikkében több, az ügyet ismerő forrásra hivatkozva számolt be arról, hogy a konzorcium már januárban bejelenthet megállapodásokat más technológiai csoportokról. A kezdeményezés célja, hogy egyesítse a Szilícium-völgy néhány legértékesebb vállalatának erejét, és termékeik felhasználásával hatékonyabban lássa el az amerikai kormányt élvonalbeli védelmi és fegyverkezési képességekkel.
Együtt dolgozunk azon, hogy a védelmi beszállítók új generációját biztosítsuk
- nyilatkozta a lapnak egy, a csoport fejlesztésében részt vevő személy.
A Reuters megkeresésére a Palantir, az Anduril, az OpenAI, a Scale AI és a Saronic nem reagált azonnal, a SpaceX-et pedig nem sikerült elérni.
A kezdeményezés összhangban van Donald Trump megválasztott elnök tervezett kormányzati hatékonyságnövelő akciójával, amelyben Elon Musk is kulcsszerepet játszik.
A Reuters korábban arról számolt be, hogy Musk bevonásával több közös projekt indulhat a nagy védelmi vállalkozók és a kisebb technológiai cégek között olyan területeken, mint a mesterséges intelligencia, a drónok és a személyzet nélküli tengeralattjárók.
Musk, akit a hivatalba lépő kormányban a kormányzati hatékonysági kezdeményezés társvezetőjének neveztek ki, jelezte, hogy a Pentagon kiadásai és prioritásai a hatékonyságnövelés célpontjai lesznek. Ez aggodalmat keltett olyan védelmi óriásvállalatoknál, mint a Boeing, a Northrop Grumman, a Lockheed Martin és a General Dynamics.
A technológiai szektor vezetői, köztük Musk, kritizálták a hagyományos védelmi programokat, például a Lockheed Martin F-35-ös vadászrepülőgépét.
Ehelyett az olcsóbb, mesterséges intelligenciával működő drónok, rakéták és tengeralattjárók tömeggyártását szorgalmazzák.
Címlapkép forrása: Stefan Wermuth/Bloomberg via Getty Images