Korábban az ellenzék képviselői az oktatás felfüggesztésére és demonstrációra szólították fel a diákokat és a tanárokat. A tüntetőkkel szimpatizáló Szalome Zurabisvili államfő is támogatta a felhívást.
"Erkölcsi szempontból ennek nincs semmiféle indoklása, ez igazolhatatlan. Ez egy újabb általánosan erkölcstelen cselekedet" - hangsúlyozta Kobahidze.
Hétfőn este ismét ezrek gyülekeztek a tbiliszi törvényhozás épületénél, eltorlaszolva a Rusztaveli sugárutat. A megmozdulásra összesereglett tüntetőknél georgiai és európai uniós zászlókat lehetett látni,
transzparenseiken pedig a kormány lemondására és új választások kiírására szólítottak fel.
Hétfőn Lettország, Litvánia és Észtország szankciókat fogadott el a georgiai vezetéssel szemben. A három balti állam külügyminisztere szerint a büntetőintézkedések azok ellen irányulnak, akik elnyomják a legitim tüntetéseket Georgiában.
Nem látjuk szívesen a demokrácia és az emberi jogok megsértőit országainkban
- írta Margus Tsahkna észt, Baiba Braze lett és Gabrielius Landsbergis litván tárcavezető az X-en.
Landsbergis és Tsahkna közzétette a beutazási tilalom alá eső személyek listáját is, amelyen egyebek között rajta van a georgiai kormánypárt visszavonult milliárdos alapítója, Bidzina Ivanisvili és Vahtang Gomelauri belügyminiszter is. Mélanie Joly kanadai külügyminiszter lettországi látogatásán közölte, hogy hazája követni fogja a balti államok példáját.
Tbilisziben és Georgia más nagyvárosaiban november 28-án törtek ki kormányellenes megmozdulások, miután
a kormány úgy döntött, hogy felfüggeszti az európai uniós csatlakozási tárgyalásokat.
Georgiában októberben parlamenti választást tartottak, amelyen a hivatalos eredmények szerint a kormányzó Georgiai Álom - Demokratikus Georgia párt nyert, de az ellenzék, élén az államfővel nem hajlandó elismerni az eredményt.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images