Sajtótájékoztatón reagált Peszkov arra a felvetésre, hogy a nyugati hatalmak esetleg nukleáris fegyvereket adjanak át Ukrajnának:
Az a politika, amely a feszültségek további fokozására törekszik, még a legprovokatívabb módon is rendkívül szélsőségesnek hat. Így valószínűleg ez a szempont ehhez az ultra-szélsőséges oldalhoz tartozik
– mondta. Hozzátette, hogy egy ilyen érvelés azoktól jöhet, akik „a valóságot rosszul értelmezik”. Majd kifejtette, hogy nem véletlen, hogy névtelenül jött a felvetés.
Néhány nappal korábban olyan pletykák kezdtek el terjedni a közösségi médiában, amely szerint néhány európai és amerikai tisztségviselő azt javasolja, hogy Ukrajna kapja vissza azt a nukleáris arzenált, amelyről 1994-ben lemondott. Egyébként ez éppen az a híres Budapesti Memorandum, amikor Kijev és Moszkva Washington közvetítésével megegyezett arról, hogy Ukrajna lemond a teljes, 1700 darabos nukleáris arzenáljáról, cserébe az oroszok elismerik a területi szuverenitását és a határokat. Ezt a megállapodást rúgta később Oroszország.
Címlapkép forrása: Sefa Karacan/Anadolu via Getty Images