Musk az X közösségi médiaplatformon reagált egy bejegyzésre, amely arra hívta fel a figyelmet, hogy 2023-ban az amerikai kormány 6,16 billió (ezermilliárd) dollárt költött, miközben csak 4,47 billió dollár bevétele volt.
A Tesla-vezér szerint ezt a tendenciát meg kell fordítani, és egyensúlyba kell hozni a költségvetést.
Az USA államadóssága 2024 elején átlépte a 34 billió dolláros határt, ami nagyrészt a Covid-járvány és a lezárások miatt hozott gazdaságélénkítő intézkedéseknek tudható be.
Donald Trump megválasztott elnök újraválasztása után szinte azonnal bejelentette: Elon Musknak szabad kezet ad az állam működési hatékonyságának rendbehozásához, a milliárdosnak engedélyezte is a Doge Department Of Government Efficiency (DOGE) létrehozását. A milliárdos szerint ez a részleg akár 2 billió dollárt is le tudna faragni az amerikai kiadásokból.
Meg fogjuk javítani Amerikát egy mémcoinról elnevezett részleggel"
- viccelődött Musk egy X-bejegyzésben, utalva a dogecoin kriptovalutára, amelyet korábban a "kedvenc" kriptopénzének nevezett.
A dogecoin árfolyama az elmúlt hónapban több mint háromszorosára emelkedett, részben Musk támogatásának köszönhetően. Mark Cuban milliárdos befektető még azzal is viccelődött, hogy Musk akár az amerikai államkincstárba is betehetné a dogecoint.
Közben Donald Trump volt elnök is felvetette a kriptovaluták használatát az államadósság kezelésére.
Kifizethetnénk a 35 billió dollárunkat - adjunk nekik egy kis kriptocsekket, jó? Átadunk nekik egy kis bitcoint, és eltöröljük a 35 billió dollárunkat"
- mondta Trump egy korábbi nyilatkozatában.
A volt elnök júliusban egy "stratégiai nemzeti bitcoin-tartalék" létrehozását is ígérte, és azt jósolta, hogy a bitcoin idővel háttérbe szoríthatja az arany 16 billió dolláros piaci kapitalizációját.
Címlapkép forrása: Samuel Corum/Getty Images