A jelentés szerint technológiai és számbeli fölénye ellenére
az orosz légierőnek nem sikerült légi fölényt kiharcolnia Ukrajnában.
Az oroszok úgy használják a harcászati repülési képességüket – például a SZU-34-es vadászgépeket – mintha repülő tüzérség lenne.
A legfontosabb fejlesztés, amely megváltoztatta a konfliktus természetét, a drónok használatának elterjedése volt.
2024 közepétől az egyszer használatos drónok bevetésének száma volt az, amely időt és teret adott Oroszország számára, hogy rendbe hozza nagy hatótávolságú repülőkből álló flottáját, és az ehhez kapcsolódó, légi indítású cirkáló-, illetve ballisztikusrakéta-arzenálját.
Azzal, hogy Oroszország visszaszerezte a képességét, hogy használja ezeket az eszközöket, Ukrajna számára egyre nagyobb, összetettebb és egyre több kihívást jelentő feladattá vált a légvédelem.
A rendszerek eme kombinációjával Oroszország rendszeresen támadja az ukrán kritikus infrastruktúrát és a légibázisokat.
Ezen a télen újabb jelentős csapások várhatók az infrastruktúra ellen, mivel Oroszország meg akarja törni az ukrán nép akaratát.
Ukrajna eközben sikeresen használta a drónokat oroszországi katonai célpontok ellen. Szeptemberben négy stratégiai lőszerraktárat semmisített meg több száz kilométerre a határtól.
A felrobbantott lőszer össztömege a legnagyobb veszteséget jelenti a háború során, ami az orosz készleteket és az észak-koreai szállítmányokat illeti.
A támadások ismét rávilágítanak arra, hogy Oroszország képtelen megvédeni saját stratégiai katonai létesítményeit az ukrán drónoktól
– írja a brit védelmi minisztérium.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images