Bogdan szerint a riválisok ellen fejlesztett vadászgépekkel mindig egy lépéssel mások előtt járnak, mivel azoknak számos versenyelőnyük van. Hozzátette, szerinte a nemzetközi mezőnyből kiemelkedik az orosz Szu-57-es, mivel több szempontból is más fejlesztések előtt járnak a megoldások terén vele.
Légialkalmasságát, manőverezési képességét, stabilitását és irányíthatóságát már gyakorlatilag teljesen letesztelték. Fegyvereit is tökéletesre csiszolták. Folytatjuk az új típusú rakéták és fegyverek tesztelését
– mondta el az orosz ötödik generációs vadászgép képességeiről Bogdan. Méltatását azzal folytatta, hogy az Szu-57-es olyan technikai megoldások sorával rendelkezik, amelyeket még hosszú évek múlva is látni lehet majd a legmodernebb gépeken. Külön kiemelte a gép aerodinamikai teljesítményét.
Fegyverei – erős és nagy hatótávolságú rakéták – benne vannak. A védelmi képességei figyelemre méltóak
– tette hozzá az orosz tesztpilóta. Ő volt az, aki a kínai Csuhajban rendezett légibemutatón is megvillantotta a közönség számára a vadászgép képességeit. A beszámoló szerint nagy érdeklődés övezete az orosz ötödik generációs vadászgépet, amelyet azzal támasztottak alá, hogy egy ismeretlen hatalom megrendelést is adott le az Szu-57-esre.
Jelenleg mindössze három katonai hatalom gyárt ötödik generációs lopakodó vadászbombázókat, Oroszországon kívül az Egyesült Államok és Kína.
A két utóbbi hatalom ráadásul már egyszerre kettővel is. Először Washington állított szolgálatba ilyet, ez volt az F-22-es Raptor, majd újabb verziók jöttek. Jelenleg is több fejlesztési projekt zajlik párhuzamosan, sőt, már a hatodik generációs vadászgépek kifejlesztése is megkezdődött. Arról egyelőre nincs valódi bizonyíték, hogy éles bevetésen melyik gép teljesítene jobban, eddig egyedül az F-35-ösöket használták éles helyzetekben, az Szu-57-esek bevetéséről annak ellenére sincs elismert információ, hogy Moszkva már több mint két és fél éve háborúban áll Ukrajnával.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images