Káosz és katasztrófa? Damaszkusz nagy megoldása: drogbiznisz
Szíria 2011 után egyre súlyosabb polgárháborúba süllyedt, sorra robbantak ki a kormányellenes tüntetések a nagyobb városokban. Az eleinte csak kisebb területekre korlátozódó feszültség gyorsan terjedt, majd az elégedetlenség természete is kezdett megváltozni.
A tüntetések lázadássá aztán polgárháborúvá alakultak, az ország pedig gyakorlatilag több részre szakadt.
Csak a legnagyobb csoportokat kiemelve létrejött a kormányerők ellenőrizte területek, a rengeteg kisebb frakcióra szakadt felkelők, a terrorista Iszlám Állam szír része, valamint a kurdok északkeleti határrészeken alakítottak ki egy tulajdonképpen autonóm országrészt. Ekkoriban a Közel-Kelet korábban virágzó országa szinte úgy nézett ki, mint egy ementáli sajt, nehéz volt átlátni, hogy hol és ki az úr. Szemléltetésképpen egy térkép az országról 2017-ből, a harcok csúcsidőszakából:
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!