Portfolio signature

ADHD: a tudomány egyre közelebb kerül a megértéséhez, de még mindig vannak tévhitek

A közvélemény-kutatások alapján világszerte egyre nagyobb az egyetértés a mentális egészség fontosságával kapcsolatban. Ez azonban nem könnyíti meg a tünetek pontos feltárását. Különösen igaz ez a manapság nagy médiavisszhangot kapó figyelemhiányos hiperaktivitás-zavarra (ADHD) is, amelyet az 1990-es évek óta egyre több gyermeknél és felnőttnél diagnosztizálnak. Az ADHD-val kapcsolatos kutatások ugyan egyre pontosabbá tehetik a diagnosztizálást és a tünetek megismerését, még mindig sok a kérdőjel a zavarral kapcsolatban. Cikkünkben utánajártunk, hogy a tudomány állása szerint milyen tünetek jellemezhetik az ADHD-t, mik a fő tévhitek és hogy a jelenségre irányuló egyre nagyobb médiafigyelem milyen előnyökkel és veszélyekkel járhat.

Elfogadjuk, hogy fontos a mentális egészség, de tenni nehezebb érte

A mentális betegségekkel szemben gyakran érezhető egyfajta elutasítás, szkepszis a társadalom részéről. A pszichológiai eredetű tünetek még mindig nehezebben értelmezhetőek sok ember számára, azonban a közvélemény-kutatások adatai alapján kettős kép rajzolódik ki a társadalomban. A mentális egészséget egyre többen tartják ugyanolyan fontosnak, mint a fizikait, azonban ha a társadalom egészét nézzük, az emberek döntő többsége szerint nem kezelik őket egyenlő és megfelelő módon.

Az Európai Unió közvéleménykutató intézete, az Eurobarometer tavalyi, 23 ezer fős mintán végzett felmérése alapján

a mentális egészségügyi betegeket a válaszadók 77%-a szerint a társadalom másként ítéli meg, mint a más betegséggel rendelkezőket.

Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!

Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!

Signature előfizetés