Miért pont Vance?
Nyár elején az amerikai elnökválasztási kampányidőszak hagyományos részét képezi a jelöltek lehetséges második emberéről szóló találgatás. A várakozást Donald Trump idén mondhatni csúcsra járatta, hiszen az interjúi során többször elejtette az esélyesek nevét, és még az utolsó pillanatban, amerikai idő szerint tegnap késő délután is arról jelentek meg szivárogtatások, hogy Trump egymás után kereste fel a hoppon maradt aspiránsokat, hogy közölje velük a rossz hírt.
Miután befutottak az információmorzsák arról, hogy Trump korábbi valóságshow-szereplőhöz méltó módon visszautasította Florida állam latino szenátorát, Marco Rubiót és Doug Burgum észak-dakotai kormányzót is, a legtöbben vagy óriási meglepetésre (mint például Glenn Youngkin virginiai kormányzóra) vagy az azelőtt is élvonalbeli esélyesként számon tartott J. D. Vance-ről szóló bejelentésre számítottak.
A casting és az arról szóló, médiában zajló spekuláció izgalmait kiélvező Trump végül nem vette figyelembe azokat a hangokat, melyek azt sulykolták, hogy az egyre növekvő színesbőrű tábora felé tett gesztusként válassza Rubiót vagy a dél-karolinai szenátort, Tim Scottot. (Előbbinél egyébként kisebb problémát jelentett volna az, hogy mindketten floridai lakosok, az elektorok viszont nem szavazhatnak ugyanabban az államban élő elnök- és alelnökjelöltre.)
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!