Harcjárművek
Ukrajna nyugati szövetségesei az idei év elején úgy döntöttek, hogy átlépik a sokadik „vörös vonalat” és modern, nyugati gyártmányú tankokat és egyéb páncélozott harcjárműveket küldenek Kijev készülő nyári ellentámadásához. Bár ezek a platformok lényegesen jobbnak minősülnek a legtöbb orosz/szovjet páncélosnál, az összfegyvernemi képességek kritikus hiánya megpecsételte az általuk felmutatható eredményeket a jelenleg is zajló háborúban.
Gyorsan hűtötte a kezdeti lelkesedést az is, hogy a várt mennyiségeknek csak töredékéhez jutottak hozzá az ukránok, annak egy részét ráadásul még hidegháborús (Leopard 1A5), vagy a hidegháborút épp csak átvészelő (Leopard 2A4) konstrukciók tették ki.
Az irányított páncéltörő fegyverek, rakéták és drónok megjelenése a modern harctereken azonban nagyon más világot teremtett azóta. A megfelelő aktív/passzív kiegészítő védelmi rendszerek hiányában a nyugati harcjárművek is pont ugyanolyan sebezhetőek maradtak, mint szovjet / orosz társaik. A megfelelő összfegyvernemi képességek, mint a modern légierő, az önjáró légvédelmi lövegek hiánya pedig ahhoz vezetett, hogy a gépesített alakulatokkal indított támadások az első napokban elvéreztek az ukrajnai harcmezőn.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!